Business is booming.

Три роки тому у Львові сталася “Ніч гніву”. Розгнівані штурмом Майдану протестувальники влаштували погроми обласної прокуратури, СБУ, МВС, райвідділів міліції та казарми внутрішніх військ.

143

У той час як у столиці на Майдані розпочалися перші розстріли активістів, увечері 18 лютого натовп радикально настроєних молодих людей захопив приміщення Львівської ОДА. Після цього протестувальники вирушили до Головного управління МВС у Львівській області. Радикали розбили вікна, виламали двері та увірвалися всередину, де почали трощити все, що попадало під гаряч руку. Для працівників міліції, які покидали приміщення, влаштували коридор ганьби.

Після цього обурена юрба попрямувала до обласної прокуратури. Це відомство чекала така ж доля, що й будівлю МВС. Окрім розбитих вікон і потрощених меблів в будинку розпочалася пожежа, а захоплені документи просто викидали з вікон у вогонь.

У цю ж ніч силовики намагалися прорватися з військової частини на вул. Рубчака, яку активісти тримали в облозі. Між майданівцями та внутрішніми військами виникла сутичка, в результаті якої військова частина загорілася. Вогонь перекинувся на склад зі зброєю. Декілька військових отримали травми. Російські пропагандистські ЗМІ одразу ж поспішили заявити, що протестувальники захопили склади зі зброєю, однак прес-служба ВВ спростувала цю інформацію.

Тим часом, люди які брали участь в захопленні прокуратури, вирушили до Галицького та Франківського райвідділів міліції. Радикали потрощили та перевернули деілька міліцейських автівок і увірвались всередину приміщення через вибиті шибки. Захоплення райвідділів супроводжувалось підпалами і мародерством.

Також учасники Ночі гніву виламали ворота та зайшли на подвір’я обласного управління СБУ. Перше, що вони побачили, були палаючі купи документів, які есбеушники намагалися швидко знищити посеред двору. Радикали влаштували погроми в кабінетах та розтрощили і спалили майже весь автопарк СБУ.

Вже через день після “Ночі гніву” львів’яни організували масове прибирання у держустановах, які постраждали від погромів.

“Ніч гніву” у Львові була спланованою провокацією, щоб дестабілізувати ситуацію у місті”, – заявив згодом екс-начальник міського управління міліції Сергій Зюбаненко. За його словами, приїхали мешканці з інших регіонів, які підбурювали львів’ян до погромів. Також, як зазначив він, з райвідділів викрали 1200 одиниць вогнепальної зброї.

Comments
Loading...