Не поспішайте обирати Facebook чи Twitter після заблокування “ВКонтакте”, адже в мережі є чимало цікавих українських платформ.
Так, українські соціальні мережі значно поступаються таким гігантам як, Facebook, Twitter, Instagram чи “Вконтакте”. Але вже сам факт їхнього існування вартий уваги. Зібрали для вас соцмережі made in UA, які вас не розчарують.
UkrOpen
Розробники запевняють, що UkrOpen не скопійована з жодної відомої соцмережі, а написана повністю “з нуля”. Цікаво, що в соціальну мережу вбудована пошукова система новин, яка дає змогу не тільки бути в курсі останніх подій, а й обговорювати ці події з користувачами. Зверніть увагу, що реєстрація на ресурсі дозволена користувачам, старшим за 13 років.
Ц.укр
“Ц.укр” – це такий-собі вітчизняний Facebook+ВКонтакте. Назва є скороченням словосполучення “Це – Україна”. Домен кириличний. Ця молода українська соцмережа, створена під керівництвом киянина Михайла Гриненка. Адміністрація порталу постійно проводить конкурси для своїх користувачів. Важливий нюанс: якщо ви зберігаєте улюблені фото та музику у “ВКонтакте” – то можна одним кліком перенести всю інформацію у свій акаунт на “Ц.укр”. Якщо вам це не потрібно, то просто заповніть анкету для реєстрації.
hurtom.com
“Гуртом” або Hurtom – популярний український інтернет-портал, який створювався як сайт з українською культурою та обмінником вітчизняних файлів та даних без реклами. Зараз головна мета діяльності порталу полягає в поширенні кінофільмів українською мовою. Фани також можуть обговорювати стрічки та серіали на форумах сайту.
ukrface.com.ua
Соцмережа, яка також є поєднанням двох популярних платформ. У ній є всі звичні для нас функції: особиста сторінка, друзі, музика, фото, відео і загальний чат. Родзинкою UkrFace є переклад на живу кримськотатарську мову, який не пропонує жодна із наших чи закордонних соцмереж.
Українці
Однією з перших була мережа “Українці”. За словами розробників, їхня ідея полягала у створенні української соціальної мережі з патріотичним нахилом, якій не було аналогів на той час, а основною метою її створення була популяризація української мови.
Ідея хороша, а от реалізація підвела. “Українці” були створені в січні 2009 року. Інформація про кількість користувачів відсутня, але судячи з усього, їх там трохи більше 20 тисяч. Ще однією проблемою є те, що “Українці” підтримують лише текст. Ні музики, ні відео ви тут не знайдете. На додачу, стрічки новин також немає. З таким функціоналам конкурувати з іншими соціалкам “Українці” не зможуть.