У минулому році компанії в усьому світі втратили близько 450 млрд доларів через кібератаки. Про це йдеться в дослідженні страхового ринку компанії Lloyd`s of London. Фахівці корпорації спробували спрогнозувати масштаб економічних втрат від можливих глобальних кібератак за декількома сценаріями. Повідомляє Кореспондент .
У доповіді наводяться середні цифри, оскільки реальний масштаб наслідків від подібних атак прорахувати складно, відзначається в документі.
Згідно з дослідженням, за однієї атаки на провайдерів хмарного сервісу та їх клієнтів, яка призведе до перебоїв роботи підприємств, світова економіка може втратити від 4,6 млрд доларів. Якщо мова йде про велику атаку, цей показник може скласти 53,1 млрд доларів. Якщо кібератака триватиме довго і буде вражена мережа більшої частини організацій, то збиток може досягти 121,4 млрд доларів. Якщо за атаки заразиться комп’ютерна мережа, якою користуються компанії по всьому світу, збиток для економіки може скласти від 9,7 млрд до 28,7 млрд доларів.
Страховкою покриваються лише 7-17% втрат від цих кіберризиків, відзначається у доповіді.
“Оскільки кіберзагроза зростає, попит на кіберстрахуванян збільшується. Команда Lloyd`s of London оцінює, що глобальний ринок кіберстрахування складає 3-3,5 млрд доларів”, – йдеться в доповіді.
За даними компанії, премії страховиків з кіберстрахуванню в 2016 році збільшилися на 35% у порівнянні з 2015 роком.