Початок останнього місяця літа виявився дуже жарким.Українців чекає підвищення температури до 38-40 градусів.Зберігається тенденція, що з року в рік літо буде ставати все спекотніше.
В першу чергу жара впливає на людей з серцево-судинними захворюваннями: гіпертоніків, людей з ішемічною хворобою, а також з хронічними захворюваннями(наприклад, з цукровим діабетом). Крім того, вона позначається на людях, що займаються фізичною працею, працюючих на вулиці або в приміщенні, що сильно нагрівається, де немає кондиціонерів, або ведуть вуличні роботи.Також погано переносять спеку діти: чим менша дитина, тим складніше вони переносять високі температури, так як у них ще не розвинена адаптація.
Постраждати від жари можуть і міцні молоді люди. Наслідками тривалої дії на організм сонця можуть стати сонячний або тепловий удар.Симптоми теплового удару – загальна слабкість, головний біль, прискорене серцебиття, блювота. Часто може спостерігатися втрата орієнтації, блідий колір шкіри.
У зв’язку з такою анамальной спекою, хочемо вам дати деякі рекомендації.
У спекотну погоду важливо правильно підбирати одяг.Радимо обов’язково носити головний убір, бажано з полями, щоб прикривалися особа і вуха, а одяг має бути з коміром і рукавами(якщо людина перебуває на сонці). При цьому перевагу треба віддавати натуральним або спеціальним легеням тканинам, які захищають і не заважають теплообміну. Дітей, важливо не укутувати, але досить укривати від сонця.Бажано не знаходитися на сонці з 11.00 до 16.00.
У спеку також важливо не нехтувати водними процедурами.Рекомендується приймати контрастний душ – він зміцнює судини і допомагає впоратися зі спекою.
Обережно потрібно шукати порятунку від спеки у приміщеннях з кондиціонерами.Варто пам’ятати про те, що необхідно уникати переохолодження організму. Радимо не знижувати температуру повітря нижче 22 ºС. Влітку практично усі простудні захворювання пов’язані з неправильним використанням кондиціонерів і зловживанням холодними напоями і морозивом.
Остудити температуру повітря в приміщенні, де немає кондиціонера, допоможе ємність з водою, яку необхідно поставити перед вентилятором. Під дією теплого повітря вода інтенсивно випаровується, охолоджуючи приміщення на 2-3 градуси.
Днем рекомендуємо закривати і завішувати вікна шторами світлих відтінків, так як саме вікна є джерелом проникнення в приміщення гарячого повітря. Відкривати ж вікна рекомендуємо рано вранці і ввечері, коли температура знижується.
Щоб зберігати здоров’я і хороше самопочуття в жару, треба дотримуватися і деяких правил в харчуванні. Передусім, влітку організм має бути забезпечений базовою рідиною. Це можуть бути різні види рідини (компоти, кваси і т.д.), не обов’язково вода. Однак ні в якому разі не алкогольні напої, навіть такі як пиво.Молекули спирту володіють обезводжуючим ефектом. При цьому здається, що почуття спраги зникає, але насправді потім відбувається зниження вмісту води в організмі. Якщо потрібно швидко заповнити втрачену рідину, то це потрібно робити не за допомогою алкогольних напоїв або напоїв, що містять високий рівень цукру, а просто водою, або квасом або несолодким компотом. Рідина не має бути холодною, що допоможе уникнути застуди.
Так само ні в якому разі в жару не можна відмовлятися від білкової їжі, і їсти тільки салати, фрукти і овочі. Бажано, щоб це були легкі легкозасвоювані білки (риба, нежирне м’ясо, куряче м’ясо).
Ще радимо вживати різні коктейлі на основі молока або йогурту, або морозива з додаванням горіхів, свіжих ягід і фруктів. Такий коктейль легко засвоюється і добре живить організм.