Миротворча місія ООН у разі введення на Донбас повинна розташовуватися на російсько-українському кордоні, а участь у ній представників Росії виключена. Про це заявив постпред України при ООН Володимир Єльченко.Повідомляє 112.ua.
За словами Єльченка, українська сторона в кінцевому проекті резолюції про відправку миротворців на Донбас розраховує, що миротворці ООН будуть присутні у всіх районах у зоні конфлікту, включаючи кордон, а принциповим моментом є виведення російських військ з ОРДЛО до розгортання місії.
“Фінансування місії буде відбуватиметься з миротворчого бюджету ООН. Є бюджет регулярний, а є миротворчих операцій. Я чув оцінки, що це буде не менше 1 млрд дол. на рік, але я не фахівець. Обов’язково у цій місії має буде означено, що вона буде знаходитися на всій території Донбасу, в першу чергу на російсько-українському державному кордоні. Ще одне питання, принципове для нас, це виведення до розгортання місії ООН всіх іноземних військ, а вони там одні – РФ”, – разповів дипломат.
Крім того, Україна розраховує, що на миротворців буде покладено більше функцій, ніж охорона спостерігачів ОБСЄ. Український постпред також акцентував увагу на тому, що серед “блакитних касок” не повинно бути російських миротворців
“Не може країна, яка є стороною конфлікту, Росія, одночасно бути миротворцем. Це не може бути лише охорона спостерігачів ОБСЄ. Для цього простіше їх озброїти, а не заводити туди ще якісь військові сили ООН, які будуть їх охороняти. Ми не згодні, що маємо погоджувати це з представниками ОРДЛО, оскільки стороною конфлікту є Росія”, – заявив Єльченко.
Він також не виключив подачу Україною власного альтернативного варіанту резолюції щодо миротворчої місії.
“У нас все це є, напрацьоване. Воно є на руках наших партнерів. Ми подивимося протягом кількох днів, якщо буде потреба, ми подамо і розповсюдимо свій альтернативний. Інший варіант – працювати на базі російського проекту. Це не означає, що там має все лишитися так, як вони написали”, – резюмував український постпред.
Дипломат зазначив, що Росія неодноразово на полях Радбезу ООН перешкоджала внесенню резолюції про миротворчу місію на Донбассі, погрожуючи правом вето.
“Постійно РФ подавала нам та іншим сигнали, що вона заблокує будь-яку спробу це все перекласти на офіційний папір і схвалити резолюцію Ради безпеки ООН, тобто погрожувала своїм право вето. Саме тому ми не могли нікуди рухатися у цьому питанні”, – нагадав Єльченко.
Раніше президент РФ Володимир Путін заявив, що наявність миротворців ООН на Донбасі пішла б на користь вирішенню конфлікту на сході України, і доручив російському МЗС внести відповідний проект резолюції на розгляд РБ ООН.