У вівторок опівдні в федеральної прокуратури Південного округу Нью-Йорка відбулася прес-конференція з приводу вибуху бомби, влаштованого 27-річним Акайедом Уллою .
Про це повідомляє BBC.
Прокуратура розповсюдила перший судовий документ у цій справі, що називається “Скаргою”(Complaint) і є клопотанням судді-магістрату про видачу ордера на арешт підозрюваного.
Документ займає 10 сторінок і вийшов з-під пера слідчого міністерства внутрішньої безпеки США Джозефа Серсиелло, що входить до складу нью-йоркської спецгрупи ФБР по боротьбі з тероризмом.
Улла звинувачується в нім в “наданні істотної допомоги і ресурсів організації, яка визнана терористичною”, а саме “Ісламській державі”, “застосуванні зброї масового ураження”, “вибуху бомби в громадському місці”, “руйнуванні майна за допомогою пожежі або вибухової речовини” і “використанні вибухового пристрою для скоєння злочину із застосуванням насильства”.
Вибух стався в 07: 20 ранку в понеділок в підземному переході, місце вибуху знаходиться у безпосередній близькості від головної автобусної станції Манхэттена, відомої як Автобусний термінал Портового управління.
Після вибуху поліцейські знайшли Уллу таким, що лежить на підлозі переходу. У кишені його брюк була виявлена батарея на дев’ять вольт, від якої до його куртки тягнулися дроти. Під курткою були два пластикові стягування.
На підлозі були знайдені уламки металевої труби і кінцевої пробки. До дротів були приєднані осколки лампочки від рождественнскоой електрогірлянди. У списку вещьдоков фігурують також металеві гвинтики і шматочки пластикових хомутів.
Слідчий вивчив відеозаписи, зроблені в переході камерою спостереження. У 07: 18 на ній з’являється людина, в якій можна пізнати Уллу. Через лічені секунди камера зафіксувала вибух, після якого Улла падає на підлогу.
Місцеві ЗМІ повідомляли, що його рука тягнулася до мобільника, і припустили, що він намагався привести в дію другу бомбу. Але в документі слідчого про це немає ні слова.
Узявши його під варту, поліція доставила Уллу в лікарню Бельвью на Першій авеню, куди зазвичай привозять на медогляд затриманих з усього Манхэттена. Йому оголосили звичайний список прав затриманого, відомий в США як “права Міранди”. Улла ними не скористався і погодився відповідати на питання без адвоката.
Він, зокрема, визнав, що виготовив бомбу і привів її в дію 11 грудня. “Я зробив це для “Ісламської держави”, – сказав Улла.
Процес його радикалізації зав’язався приблизно в 2014 році. Улла заявив, що на нього вплинули відеозаписи І Д в інтернеті. Зокрема, він послухав його заклик влаштовувати теракти у своїх країнах, якщо у неофітів не буде можливості поїхати за кордон і приєднатися до І Д.
Рік назад Улла почав вивчати керівництва для самодіяльних бомбістів .На обшуку в його бруклинской квартирі були знайдені металеві труби, шматки дроту і різдвяної гірлянди, гвинти, аналогічні знайденим на місці вибуху, і паспорт на ім’я Уллы з рукописними написами, у тому числі “Америка, помри в люті своїй!”.
За словами поліції, вона провела обшук на квартирі, де Улла жив з батьками, а також на квартирі однієї з його родичок.
У той же день місцеві родичі Улли, який приїхав до США в 2011 році з Бангладеш на правах члена сім’ї іммігрантів, висловили своє обурення поведінкою правоохоронних органів.