Генасамблея ООН назвала Росію “окупуючою державою”
У оновленій резолюції Росію закликають припинити порушення прав людини в Криму. Ген ассамблея ООН прийняла документ більшістю голосів.Повідомляє видання delfi.
Генеральна асамблея ООН у вівторок, 19 грудня, ухвалила резолюцію, в якій засуджується порушення прав людини і “незаконне встановлення Російською Федерацією законів, юрисдикції і управління” в Криму. РФ в документі названа державою”, що “окуповує. У резолюції Ген ассамблея засудила “тимчасову окупацію Російською Федерацією частини території України – Автономної Республіки Крим і міста Севастополя”, і заявила про “невизнання її анексії”.
У документі також міститься заклик до Росії “вжити усі необхідні заходи з тим, щоб негайно покласти край усім порушенням і утискам прав людини відносно жителів Криму”, у тому числі “довільним затриманням, тортурам і іншим жорстоким, нелюдяним або принижуючим гідність видам звернення”, а також “відмінити усе дискримінаційне законодавство”.
Генеральная Ассамблея ООН приняла резолюцию по ситуации с правами человека в Крыму и Севастополе, в которой Россия названа “оккупирующей державой” pic.twitter.com/iev2lUJHCg
— ООН (@UnitedNationsRU) 19 декабря 2017 г.
Текст резолюції запропонувала Україна в співавторстві з 30 країнами. За прийняття документу проголосували 70 держав, проти – 26, у тому числі Росія, Білорусія, Вірменія, Венесуела, Індія, Казахстан, Китай, КНДР, Куба і Сербія. Ще 76 країн утрималися.
“Оновлена резолюція має на меті консолідувати підтримку України в питанні деоккупации українського півострова. Зокрема, в ній міститься вимога до Росії виконати тимчасові заходи наказу Міжнародного суду ООН відносно заборони меджлісу кримськотатарського народу, а також підкреслюється необхідність забезпечення навчання на українській і кримсько-татарській мовах”, – розповідав раніше спікер постійного представництва України при ООН Олег Николенко.
У грудні минулого року Генассамблея ООН вже ухвалила аналогічну резолюцію про положення в області прав людини в Криму і Севастополі. У документі засуджувалися “утиски прав людини і дискримінаційні заходи” з боку “російської окупаційної влади” на анексованому півострові.