Вболівальники футболу, представники ЛГБТ спільноти зможуть триматися за руки і цілуватися на стадіонах і фан-зонах ЧС-2018 в Росії . Про це повідомляє видання Спортс.Ру з посиланням на оргкомітет ЧС.
“Будь-які прояви емоцій і вираження почуттів, що не порушують громадський порядок і відповідні загальнокультурним принципам поведінки, є природною і невід’ємною частиною футболу”, – заявили в прес-службі оргкомітету.
Повідомляється, що Чемпіонат світу з футболу FIFA 2018 не виняток і покликаний стати максимально комфортним і гостинним для всіх гостей і учасників турніру.
У прес-службі запевняють, що оргкомітет “Росія-2018” спільно з FIFA роблять все, щоб забезпечити безпечне і комфортне перебування для всіх на стадіонах під час матчів чемпіонату світу.
При виникненні будь-яких агресивних дій, негайно будуть застосовані заходи відповідно до затверджених процедур та російським законодавством.
У листопаді у всіх містах-організаторах ЧС-2018 пройшов урок “Футбол без дискримінації”, участь взяли понад 70 шкіл і 3000 чоловік. Крім того, гучну заяву зробив Олексій Смертін, посол ЧС-2018 і інспектор РФС по боротьбі з расизмом і дискримінацією: “Ніякої заборони на носіння райдужної символіки в Росії не буде. Очевидно, що можна буде приїжджати сюди, що вираз почуттів не буде каратися або штрафуватися, тому що футбол – це об’єднуюча гра “.
В той же час, організація FARE яка активно співпрацює з ФІФА, радить уболівальникам-геям не триматися за руки в російських містах під час ЧМ- 2018.
Виконавчий директор організації “Футбол проти расизму в Європі”(FARE) Піару Поуар повідомила, що спеціально для геїв буде розроблена пам’ятка перед відвідуванням ЧМ- 2018 в Росії.
У пам’ятці, наприклад, буде рада для геїв-уболівальників – не триматися за руки в російських містах.
“Ми радимо геям бути обережними у будь-якому місці, де не вітається ЛГБТ- співтовариство.Те ж саме ми радимо темношкірим уболівальникам і представникам етнічних меншин. Їдьте на чемпіонат світу, але будьте обережні.”.,- заявила вона.
Так само, вона сказала що безпека уболівальників –геїв буде залежати від того, в якому місті вони знаходяться і в який час доби.
Раніше,представники ЛГБТ- спільноти з Англії і Німеччини вже уточнювали у ФІФА, чи зможуть вони під час матчів тримати в руках райдужний прапор, але не отримали відповідь.