Business is booming.

Заявлених Путіним озброєнь немає і не буде “ще багато років”: Джеймс Метис

209

Глава Пентагону Джеймс Меттіс скептично поставився до недавніх заяв Володимира Путіна про “новітніх озброєннях”. На його думку, презентовані російським президентом проекти ще дуже далекі від втілення в життя, тому не здатні вплинути на зміни в стратегічному балансі між країнами.

Міністр оборони висловив упевненість, що згадані Путіним системи буде потрібно розробляти “ще багато років”, йдеться на сайті Пентагону.

“Вони не зроблять ніякого впливу на нашу стратегію стримування”, – підкреслив глава Міноборони США, виступаючи перед журналістами в суботу під час перельоту з Вашингтона на Близький Схід.

Американський міністр оборони вважає, що недавня промова президента Росії Володимира Путіна про ядерне озброєння, призначеному для застосування проти Сполучених Штатів, було “розчаровує, але не несподіваним” і не змінює стратегічний план Пентагону на протидію Москві.

На думку Меттіса, скасування Росією запланованих стратегічних переговорів з питань безпеки показує, що Москва діє проти власних інтересів.

Глава Пентагону запевнив, що підхід США залишиться колишнім незалежно від того, “скільки грошей вони вбухають в цю гонку озброєнь з самими собою”, пише Washington post.

“Врешті-решт, вони можуть витратити на це хоч всі свої гроші – це не змінить моїх стратегічних пріоритетів. Просто мені здається, що адже все це задоволення буде оплачено з кишені російського народу”, – прокоментував ситуацію Меттіс, додавши, що протиракетна оборона США орієнтована не Росію, а на Іран і Північну Корею.

Меттіс не сумнівається, що значна частина сказаного російським президентом – звичайна риторика напередодні виборів, йдеться в матеріалі Newsru.com. При цьому він висловив надію, що “російські збройні сили не підхоплять передвиборчу риторику” свого лідера.

Російський президент Путін, виступаючи з щорічним посланням Федеральним Зборам, пригрозив потенційним супротивникам цілим рядом російських озброєнь, які, за заявою глави держави, не мають аналогів в світі і здатні долати будь-які сучасні системи протидії. Серед згаданих озброєнь – невразлива для ПРО міжконтинентальна балістична ракета “Сармат” без обмежень по дальності польоту, крилата ракета з ядерною енергетичною установкою, швидкісні міжконтинентальні підводні дрони і високоточний гіперзвукової авіаційно-ракетний комплекс.

Робота зазначених видів озброєння була проілюстрована в основному старими відеоматеріалами, більшу частину яких становила комп’ютерна графіка рівня 20-річної давності.

Експерти висловили сумніви в принципову можливість існування деяких озброєнь.

Німецький інженер Роберт Шмукер, що спеціалізується в сфері ракетних технологій, назвав неправдоподібними заяви Путіна про так званому “новітньому” озброєнні РФ. Він висловлював упевненість, що Росія не в змозі в найближчому майбутньому розробити крилату ракету з ядерним реактором і гіперзвукових знаряддя.

Американські чиновники і експерти також засумнівалися в боєготовності “новітніх” озброєнь, про які напередодні розповів Путін під час свого виступу. Відповідні пояснення вони виклали в бесіді з телеканалом NBC News. На думку співрозмовників, в числі неправдоподібних заяв – презентація “підводного МБР”, яка нібито здатна доставити ядерний боєзаряд до прибережних мішенях. Троє американських посадових осіб сказали, що такий “торпеди” просто не існує.

Джерело: Newsader

Comments
Loading...