Принаймні частину знайденої на Житомирщині військової техніки було продано легально через Управління обліку надлишкового майна ЗСУ.
Про це заявив військовий прокурор Геннадій Рябенко,повідомляє Еспресо.TV.
За словами прокурора, досудове розслідування триває за ознаками правопорушення ч. 3 ст. 191 Кримінального кодексу України – за фактом розтрати державного майна на користь цивільних осіб-представників комерційних структур.
“Отримана інформація щодо 17 одиниць транспортної техніки. Встановлено, що ця техніка, відповідно до договорів, починаючи з квітня 2013 року по червень 2016 року реалізовувалася як надлишкове майно через Центр обліку надлишкового майна при використанні держпідприємств, які мають відповідні дозволи на реалізацію цієї техніки. Приблизно 30% техніки – 72 одиниці – реалізовувалися через Управління обліку надлишкового майна ЗСУ через корпорацію “Укрінмаш” комерційним структурам. Тривають слідчі дії з метою отримання оригіналів документів, які підтвердять походження цих одиниць”, – сказав Рябенко.
Військовий прокурор уточнив, що було виявлено 196 одиниць техніки, усі вони є демілітарізованими, але на деяких машинах знищені номери вузлів і агрегатів.
“Слідство перебуває на початковій стадії, проте вже встановлено, що дана техніка є демілітарізованою. Всього виявлено 196 одиниць цієї техніки, з якої 93 є транспортною технікою, 98 – причепи, КУНГи, цистерни, 4 БТР і 1 БРДМ. Уся ця техніка демілітарізована, жодного озброєння чи даних, щоб назвати цю техніку військовою наразі немає. Вилучено також окремі документи – договори купівлі-продажу, довіреності, з яких вбачається, що придбання цієї техніки громадянином тривало щонайменше 6-8 років. На території, де проводився обшук, виявили іншу транспортну техніку, яка може бути подвійного походження – як Збройних сил так і ні – перепродана іншими комерційними структурами, яка має знищені номери вузлів, агрегатів і шасі, тому ми не можемо наразі встановити походження, проте шляхом відповідних експертиз будемо досліджувати це питання”, – додав Рябенко.