Business is booming.

Незважаючи на тиск МВФ, Гройсман відмовляється підвищувати тарифи на газ-ЗМІ

184

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман ухвалив непросте для себе і свого Кабінету рішення, ставши на бік народу і відмовившись на вимогу Міжнародного валютного фонду підвищити тарифи на газ з 1 квітня 2018 року. Повідомляють Українські Новини в статті.

“На засіданні в середу, 28 березня, Кабінет міністрів України на два місяці продовжив дію спеціальних зобов’язань НАК «Нафтогаз України» й обласних газопостачальних компаній щодо поставок населенню та підприємствам теплокомуненерго природного газу без зміни нинішніх цін. Таким чином уряд Володимира Гройсмана відмовився підвищувати тарифи на газ з 1 квітня, попередньо перенісши термін можливого перегляду цін на 1 червня 2018 року”, – йдеться у матеріалі.

Повідомляється, що підвищення тарифів на газ для населення – одне з головних вимог основного зовнішнього кредитора України – Міжнародного валютного фонду. При цьому, згідно з пояснювальною запискою до проекту постанови Кабміну, в даний момент переговори з МВФ про приведення ціни на природний газ до рівня імпортного паритету (тобто фактично – про підвищення тарифів для українців) тривають.

“Виходячи з цього можна констатувати, що Володимир Гройсман прийняв дуже непросте рішення. Не дивлячись на колосальний тиск МВФ (мова йде про надання країні чергового траншу кредиту в кілька мільярдів доларів) та інших західних партнерів, прем’єр-міністр встав в цьому конфліктному питанні на сторону народу . Він відмовився піднімати ціни на газ, розуміючи скрутне становище українців, повну неплатоспроможність більшості з них “, – йдеться в статті

Так само повідомляється, що Гройсман дав зрозуміти, що не піде на поступки в принципових питаннях і взяв час для вирішення питання з тарифами на газ.

“Як раніше пояснювали в Кабміні, вимога МВФ не містить прямої вказівки про підвищення тарифів. Мова йде скоріше про зрівняння цін для комерційного сектора і населення. Однак в українських реаліях це неодмінно призведе до серйозного зростання цифр в платіжках. Таке рішення буде мати сенс лише після того, як в Україні буде створено ринок газу і, в ідеалі, монетизовані субсидії. Дійсно, ринок газу призведе до появи конкуренції, боротьбі за клієнтів і, як наслідок, до зниження цін на газ для всіх – в цьому випадку зрівнювання тарифо буде виправдано. Однак поки робота над створенням ринку в процесі, подібне рішення краще відкласти. Що, власне, Гройсман та зробив “, – уточнюють автори.

На думку авторів, недоречність підвищення тарифів на газ саме зараз, напевно, розуміють і в МВФ – все-таки там сидять грамотні економісти і фінансисти. Однак Фонд все одно продовжує наполягати на своєму, ставлячи свої тимчасові вигоди понад перспектив благополуччя цілої нації.

“Причому, що дивно, навіть політики з вищого ешелону української влади неодноразово висловлювалися в дусі” треба робити, як сказав МВФ, їм краще знати “. На цьому тлі прем’єр Володимир Гройсман вигідно позиціонував себе принциповою позицією і готовністю захищати в першу чергу все-таки інтереси свого народу, а не “зарубіжних друзів”, що висувають часом зовсім вже недружні вимоги “, – уточнюють автори

 

Comments
Loading...