Business is booming.

Група з 10 кораблів ВМС США на чолі з авіаносцем висунулася в Європу і на Близький Схід

235

Ударна група ВМС США на чолі з авіаносцем “Гаррі Трумен” висувається з пункту постійної дислокації в штаті Віргінія для розміщення в Європі і на Близькому Сході, повідомляють РИА Новости з посиланням на видання Stars & Stripes.

До складу ударної групи – крім авіаносця – увійдуть ракетний крейсер “Нормандія”, ракетні есмінці “Арлі Берк”, “Балкелі”, “Форест Шерман” і “Фаррагут”, а пізніше до них приєднаються есмінці “Джейсон Данем” і “Салліванс”. Сукупна кількість військовослужбовців на кораблі – близько 6,5 тисячі. Пізніше до групи також приєднається фрегат ВМС Німеччини “Баварія”. Таким чином, всього в операції задіяно близько 10 військових кораблів.

Цілі і завдання походу не повідомляються, проте дане повідомлення надійшло на тлі заяв президента США Дональда Трампа про готовність найближчим часом прийняти “відповідні заходи”на хімічну атаку, що сталася в сирійській Думі, в якій Вашингтон і його союзники вже звинуватили режим Башара Асада.

22 цілі

Як повідомлялося раніше, США визначили 22 мети першорядної важливості на території Сирії для нанесення можливих ударів, повідомило турецьке видання Yeni Safak з посиланням на фахівця з міжнародних відносин Сирії Закарії Молахавчі, передає “Інтерфакс”.

Відзначається, що об’єкти, по яким буде проведена атака, розташовуються в районі провінції Хомс, де знаходиться використовувана Росією база Т4, а також пункт забезпечення ВМФ РФ в Тартусі, де розміщені в даний час російські військовослужбовці.

Повідомляється, що США, Великобританія, Франція і Ізраїль координуватимуть між собою бомбардування Сирії, приділяючи особливу увагу військових аеродромах. В ході ударів будуть застосовуватися ракети різних класів.

“Серед цілей – військові бази в районі Хомса, Дамаска, Тартус, Хами, Ель-Хасак, Дейр-ез-Зора і Ракка”, – йдеться в замітці.

Серед іншого, США можуть атакувати райони Сирії, де існують конфлікт між курдськими загонами і сирійськими урядовими силами, а також шиїтськими ополченцями.

“Знищення систем ППО режиму змістить баланс сил”, – говорить Молахавчі, додаючи, що США на випадок реалізації даного сценарію візьмуть до уваги той факт, що Росія підвищила рівень боєготовності своїх сил на авіабазі Хмеймім та інших військових об’єктах в Сирії.

На тлі підготовки США до удару по об’єктах режиму Асада і, ймовірно, Москви угруповання американських бойових кораблів практично “впритул” підійшла до російської військово-морської бази в Тартусі, не повідомивши Москву про наближення.

Удар по Росії

Зазначалося, що однією з цілей ударів США може стати російська авіабаза Хмеймім, звідки походить основна частина вильотів ВКС РФ. Про це розповідається в окремому матеріалі з посиланням на Reuters.

“Більш жорсткий варіант бомбардувань може передбачати нанесення удару по аеродрому Хмеймім на північному заході Сирії, який Білий дім у своїй заяві від 4 березня визначив в якості місця, звідки російські військові літаки здійснюють нальоти на околиці Дамаска і Східну Гуту”, – йдеться в замітці .

Чи підуть американці на такий агресивний крок щодо Москви, залежить від їхньої рішучості, вважає експерт Хасан Хасан, старший науковий співробітник Інституту політики Близького Сходу в Тахрір.

Напередодні президент Трамп на зустрічі з журналістами пообіцяв протягом декількох годин прийняти рішення про заходи реагування на злочин сирійського уряду, пославшись на питання, які повинні розглянути з цього приводу представники військово-силового блоку.

За даними видання, Трамп розповів про наявність у США “великої кількості варіантів відповіді” і пояснив, що інформація про обраний сценарії стане відома вже “дуже скоро, але, можливо, вже постфактум” – тобто, як можна припустити, після здійснення атаки на сирійські об’єкти.

Відзначається, що до такого “швидкого вирішення” Трампа підштовхнув перегляд відеоматеріалів про загиблих жінок і дітей в Думі. “Це не залишиться без відповіді, і відповідь буде потужним. Коли – не скажу”, – наводить WSJ заяву президента, знову назвав хімічні атаки в Сирії “жахливими”, “огидними” і “варварськими”.

Коли його запитали про відповідальність Володимира Путіна, американський лідер знову повторив, що його російський колега цілком може розглядатися як винуватець трагедії в Східній Гуті, де на вихідних були скинуті бочки з отрутою на мирне населення.

“Так, його цілком можна було б назвати винним”, – відповідав Трамп, додавши, що всі відповідальні сторони “заплатять” за те, що він раніше назвав “жахливим нападом” на сирійський народ. Його заява узгоджується з висловленою в неділю обуренням на адресу Росії і особисто Путіна, яких він звинуватив у кінцевій відповідальності за застосування хімічної зброї в Сирії.

Comments
Loading...