Business is booming.

У Росии ФСБ вирішила блокувати Telegram начебто із-за планів Дурова створити криптовалюту -СМИ

184

Безуспішне блокування мессенджера Telegram в Росії, яке вже декілька днів супроводжується попутним блокуванням IP- адрес хмарних сервісів Amazon, Google і інших провайдерів, в останні дні активно обговорювалася між співробітниками 12-го центру ФСБ(курирує у тому числі питання СОРМ) і представниками інших профільних відомств.

Зокрема, 18 квітня співробітник 12-гоцентру ФСБ Роман Антипкин ,нібито відправив колегам лист, в якому роз’яснив, що істинна причина блокування Telegram в Росії полягає у бажанні Павла Дурова запустити на основі мессенджера “повністю неконтрольовану фінансову систему”.

“Колеги, та історія взагалі не про це, як ви не розумієте! Історія не про ключі і тероризм <…>. Паша Дуров вирішив стати новим Мавроди. Запустивши свою крипту, ми в Росії отримаємо повністю неконтрольовану фінансову систему. І це не биткоин для маргіналів, це буде просто, надійно і безконтрольно. Це загроза безпеки країни <…>. Уся наркота, обнал, торгівля органами піде через Пашину крипту, а він говоритиме: “Я ні при чому, забороните слова, їх використовують терористи”, – говориться в листі, підписаному Романом Антипкиным.

Текст листа є у видання РБК, його достовірність підтвердили федеральний чиновник і топ-менеджер одного з операторів зв’язку. Зі змістом цього листа також знайомий співрозмовник в одній з близько урядових організацій . Сам лист відправлений з пошти в домені 12center.ru.

У той же час, сам Роман Антипкін в розмові по мобільному, номер телефону, було вказано в листі. Спростував наявність листа. “Все брешуть,, я ніяких коментарів не даю і не розумію, про що ви говорите”, – заявив він.

Про бажання Павла Дурова запустити власну блокчейн-платформу під назвою Telegram Open Network(TON) з криптовалютой Gram стало відомо у кінці 2017 року. Проект був детально описаний в 132-сторінковому документі, підписаному Миколою Дуровым – технічним директором Telegram і братом Павла Дурова. Творці мають намір вбудувати платіжну систему на основі власного блокчейна TON в мессенджер Telegram, а в перспективі впроваджувати її і в інші сервіси і соціальні мережі.

Блокчейн , що розробляється Дуровыми , як говорилося в документі, буде здатний обробляти мільйони транзакцій в секунду, тоді як найбільш популярна платіжна система, що використовує криптовалюту, – Bitcoin – здатна обробляти лише 9-12 транзакцій в секунду, а Visa і MasterCard – декілька тисяч транзакцій в секунду.

На початку 2018 року структури Telegram провели два закриті раунди ICO(initial coin offering – первинне розміщення монет криптовалюты або токенов, спеціальних жетонів, що дають їх власникам певні права), сумарно зібравши від інвесторів $1, 7 млрд.

Експерти вважають, що навіть успішне блокування Telegram “не вб’є” в технологічному сенсі можливість використання TON. “Вони створюють окремий блокчейн, мессенджер зараз взагалі без блокчейна. Передбачалося, що деяка первинна база учасників TON формуватиметься у тому числі з користувачів Telegram, так що ефективне блокування лише трохи скоротить її”, – прогнозують експерти.

Зараз Telegram в екстреному порядку стрибає з одного хмарного провайдера на інший, намагаючись піти від блокування. Це коштує грошей, причому досить великих. На короткострокову оборону грошей у Дурова досить, але якщо історія затягнеться на місяці або на рік, то запуск TON може загальмуватися.

Раніше експерти по-різному оцінювали вартість постійної зміни IP- адрес для Дурова: від $0, 5-1 тис. в місяць до $1 млн в добу.

Джерело: РБК

Comments
Loading...