Business is booming.

Роскомнадзор проти Telegram : У Росії частково заблоковані Google, Gmail та Youtube

307

Роскомнадзор включив в Реєстр заборонених сайтів IP- адреси Google, які корпорація використовує для роботи своїх сервісів(пошук, поштовий сервіс Gmail, відео-хостинг YouTube і так далі). Про це повідомив Філіп Кулин, власник хостинг-провайдера “Дрімучий ліс” і сервісу статистики заблокованих IP- адрес Usher2.club.

За його даними, заблокованими виявилося 66 IP- адрес з 600 IP- адрес, які використовує Google для роботи своїх сервісів. Проект Downdetector, що збирає скарги користувачів на непрацюючі сервіси, повідомляє про збільшення скарг на роботу Google.com і YouTube.com в період, починаючи з ночі з 21 на 22 квітня 2018 р.

Роскомнадзор на своїй сторінці в Twitter підтвердив, що IP- адреси Google були заблоковані. Це пов’язано з тим, що корпорація не виконує вимогу наглядового відомства і дозволяє мессенджеру Telegram використати свої IP- адреси.

Прес-служба російського представництва Google заявила, що в курсі повідомлень деяких користувачів в Росії про проблеми з доступам до сервісів корпорації. У корпорації пообіцяли розібратися з цими повідомленнями.

Між тим, повного блокування сервісів Google в Росії доки не сталося. Кулин пояснює це тим, що була заблокована лише частина тих, що належать корпорації IP- адрес. Крім того, за відомостями Кулина, деякі великі провайдери не виконують вимог Роскомназора про блокування масових сервісів, оскільки сплатити штрафи наглядового відомства за відсутність блокувань їм простіше, ніж зіткнутися з потоком скарг в техподдержку.

Google вже давно не виконував вимоги Роскомнадзора про блокування того або іншого контенту, але наглядове відомство не наважувалося йти на блокування належних Google сервісів.

Роскомнадзор в Twitter підтвердив блокування IP- адрес Google.

Наприклад, належні Google сервіс YouTube і блог-платформа Blogspot включалися в Реєстр заборонених сайтів з фіктивними IP- адресами, завдяки чому вдавалося уникнути масовою блокування цих майданчиків.

У 2018 р. YouTube відмовився виконати вимогу Роскомнадзора про видалення ролика про підприємця Олега Дерипаске, зробленого блогером Олексієм Навальным, але блокування сервісу не послідувало.

Проксі-сервера і VPN також відправляють під блокування

Крім того, Роскомнадзор став блокувати різні проксі-сервера і сервіси VPN, які дозволяють працювати з Telegram в обхід блокувань. Одним з перших був заблокований сервіс Tgnproxy, створений власником Telegram- канал “ИТ кримінальні справи СОРМ россияюшка” Олександр Литреев.

У 2017 р. в Росії був ухвалений спеціальний закон, дозволяючий Роскомнадзору регулювати діяльність VPN і інших подібних сервісів. Але зараз блокування такого роду сервісу здійснюється по спеціальному припису Генпрокуратури, прийнятому 16 квітня 2018 р. Тобто що блокуються проксі-сервера звинувачують в поширенні екстремістської інформації.

Блокування IP- адрес, використовуваних Google для своїх сервісів, сталося також на підставі цього рішення Генпрокуратури. Таким чином, Google запідозрили в створенні умов для роботи проксі-серверів і VPN.

За даними автора Telegram- каналу “За телеком” Михайла Климарева, деякі російські хостинг-провайдеры, щоб уникнути блокувань, вже стали блокувати можливість використати їх ресурси для організації VPN. Так поступили, наприклад, Fast VPS і Fozzy.com.

Telegram працює, усе інше – не дуже

Велику частину минулого тижня мобільне застосування Telegram продовжувало бути доступно і забезпечувало базовий функціонал – обмін текстовими повідомлення навіть без використання проксі-серверів і VPN. Правда, спостерігалися проблеми із завантаженням картинок і дзвінками.

В той же час з проблемами зіткнулися власники великого числа не пов’язаних з Telegram сервісів, які використовують заблоковані “хмарні” хостинги. Наприклад, спостерігалися проблеми в здійсненні голосових дзвінків через Viber. Були проблеми і у деяких таксопарків, працюючих з агрегатором Gett.

Також в тому або іншому ступені ситуація зачепила: систему відео-спостереження Ivideon, школу онлайн-вивчення мов SkyEng, платформу для збору інформації з облаштувань интернета-вещей Snoof, платформи для інвестування Tezis, ряд онлайн-ігор(PlayerUnknown’s Battlegrounds, Fortine, World of Warships Blitz) та ін.

Власник ще одного постраждалого сервісу, кур’єрської служби “Пташка” Володимир Кобзев, навіть пообіцяв подати до суду на Роскомнадзор. Але наглядове відомство заперечує збої в роботі легальних сервісів і відкрило “гарячу ліні” для збору фактів про поширення такого роду інформації.

Роскомнадзор у боротьбі з Telegram пішов на безпрецедентні заходи: під блокування потрапила частина IP- адрес, належних Google і використовуваних корпорацією для роботи власних сервісів. При цьому сам Telegram продовжує бути доступний.

Джерело: c.news

Comments
Loading...