Джон Болтон назвав “нісенітницею” повідомлення про виведення військ з Південної Кореї
Повідомлення про наказ Трампа розглянути варіанти виведення частини американського військового контингенту з Південної Кореї не відповідають істині, стверджують в Білому домі
США не мають наміру скорочувати військову присутність на Корейському півострові, повідомлення про це є “повною нісенітницею”(utter nonsense). Про це заявив помічник президента США по національній безпеці Джон Болтон, повідомляє Reuters.
Про плани Дональда Трампа скоротити чисельність розміщених в Південній Кореї військ або ж повністю вивести їх повідомляла раніше газета The New York Times. “Історія New York Times – повна нісенітниця. Президент не просив Пентагон розглянути варіанти скорочення американських сил, дислокованих в Південній Кореї”, – прокоментував матеріал видання Болтон.
Заява Болтона прозвучала, як пише Financial Times, перед зустріччю з радником президента Південної Кореї по національній безпеці Чон Ый Еном, що прибув у Вашингтон . Чиновники на зустрічі повинні обговорити питання, пов’язані з організацією майбутньої зустрічі Трампу і Ким Чен Ына .
У Блакитному будинку(адміністрації президента Південної Кореї) вже заявили, що не мають інформації про плановане скорочення чисельності американських військ, і підкреслили, що ця інформація не відповідає дійсності . У заяві Сеула, як відмічає FT, говориться, що Чон Ый Ен обговорить плани Вашингтону, що стосуються військової присутності на Корейському півострові , з Радою національної безпеки США .
Джерела NYT повідомляли , що плани скоротити присутність військ США в Південній Кореї пов’язані з планованим укладенням миру між Північчю і Півднем . Виведення американських військ не повинне стати предметом обговорення на зустрічі Трампу з Ким Чен Ыном , проте президент США вже запропонував Пентагону підготувати варіанти виведення військ, стверджували співрозмовники газети. Зараз в Південній Кореї розміщені близько 23 тис. американських військових. Мета їх присутності – забезпечення безпеки Південної Кореї у зв’язку з військовою загрозою з боку КНДР.
Вартість їх змісту складає $1, 6 млрд в рік, Сеул оплачує половину цієї суми. Трамп раніше неодноразово заявляв про невдоволення витратами на підтримку військового контингенту, стверджуючи, що Сеул повинен повністю відшкодовувати витрати Вашингтону.
Зустріч Дональда Трампа і Ким Чен Ына повинні пройти в найближчі тижні, як заявляв американський лідер. У числі вірогідних місць зустрічі називаються село Пханмунджом на межі двох Корів, а також Сінгапур. CNN з посиланням на джерела 2 травня повідомляла, що Ким Чен Ын підтримав ідею про зустріч на кордоні КНДР і Південної Кореї, де у кінці квітня відбувся і міжкорейський саміт.
Джерело:РБК