ВМС США : Відроджуваний Другий флот “негайно нейтралізує загрозу скромного числа російських підводних човнів”
Відновлення Другого флоту ВМС США, яке відбудеться найближчими місяцями, дозволить відразу ж розв’язати проблему російської підводної загрози біля берегів Сполучених Штатів. Про це пише The Washington Post з посиланням на американські військові джерела.
Відродження Другого флоту сигналізує про бажання ВМС “діяти могутніше і упевнено в Північній Атлантиці”, заявив в суботу Брайан Макграт, колишній командувач ескадреними міноносцями і заступник директора Центру американських військово-морських сил в Інституті Хадсона.
“Другий флот негайно нейтралізує одну з проблем – загрозу нинішнього скромного числа російських атомних підводних човнів, здатних курсувати в глибинах біля Східного узбережжя, сказав Макграт у бесіді з The Washington Post”, – говориться в матеріалі.
Він нагадав, що підводні човни типу “Ясен” оснащені гіперзвуковими протикорабельними, а також ядерними ракетами, які можуть уразити будь-яке місто Східного узбережжя в межах радіусу дії.
За його словами, є ще одна проблема, пов’язана з присутністю російських субмарин : міни і протичовнові торпеди, які вони несуть, можуть ускладнити розгортання американських ВМС на підтримку НАТО, ризикуючи тим самим викликати ескалацію біля американських міст, які, знову ж таки, виявляться в межах поражающе здатності Москви.
Очевидно, повідомляє газета, ВМС США задіюють увесь комплекс засобів у вказаному регіоні: надводні сили, безпілотні дроны, ударні субмарини, новітні літаки протичовнової боротьби P – 8 Poseidon, а також військово-морські патрулі.
Відзначається, що Другий флот, дезактивований в 2011 році в цілях збереження засобів, відновить свої операції в Норфолке вже 1 липня, тобто через пару місяців. Про це в п’ятницю повідомив головнокомандувач ВМС Джон Ричардсон.
Вказані заходи дозволять поліпшити координацію з силами НАТО і особливо з Північною Європою, а також Сполученим Королівством, упевнений Макграт.
Цей крок стане частиною великої стратегії Північноатлантичного Альянсу по протидії Росії, відмічає видання.
“В цілому слід мати на увазі, що ревізіоністська влада в Росії націлена на протистояння США на багатьох аренах, і військове протистояння – одно з тих, що стає усе більш явним”.
Представники американських ВМС вже не перший рік попереджають, що прагнення росіян закріпитися в атлантичних водах зажадає від США зміни стратегії. Ще в 2016 році командувач ВМС в Європі адмірал Джеймс Г. Фогго III попереджав, що намір Росії наростити і посилити підводний флот означатиме, що Сполучені Штати вступили в “четверту фазу боротьби за Атлантику”: це було відсилання до колишніх численних конфліктів як у світових війнах, так і у рамках холодної війни.
“Ця загроза значна, і вона лише зростає з точки зору складності і боєздатності”, – писав він в доповіді для Військово-морського інституту США.
Раніше в п’ятницю Пентагон запропонував розмістити в американському Норфолке штаб Об’єднаного командування НАТО, яке займеться координацією операцій в Атлантиці.
Саме з Норфолка вийшла ударна група на чолі з флагманським авіаносцем США “Гаррі Труменом”. Кілька днів тому усі вісім ударних кораблів підійшли до берегів Сирії. Палубна авіація авіаносця вже завдає ударів по бойовиках ИГИЛ в Сирії. У Пентагоні раніше попереджали, що, ймовірно, залишать цю ударну групу в Середземному морі для стримування російського впливу в регіоні. Глава Міноборони США Джеймс Мэттис попереджав, що відтепер поведінка авіаносних ударних груп буде більше непередбачуваною.
Як нагадує WP, Росія окуповувала частину українських територій і ініціювала безліч ворожих дій відносно Заходу, включаючи кибератаки і втручання у вибори в Європі і Сполучених Штатах, а також підвищена активність російських підводних човнів, які все частіше з’являються в районах, де прокладені підводні телекомунікаційні кабелі, використовувані НАТО.
Джерело:newsader