Business is booming.

ЄС узгодив реформу авторського права в інтернеті

430

Відповідно до реформи авторського права в ЄС, ЗМІ, зокрема, належить винагорода, якщо їх матеріали повторно використовувалися агрегаторами або соцмережами, наприклад Google або Facebook. Про це повідомляє DW.

Повідомляється, що в майбутньому європейські видавці преси отримають більше переваг перед обличчям великих інтернет-агрегаторів, наприклад Google. Представники Ради ЄС, Єврокомісії, а також Європарламенту в середу, 13 лютого, досягли угоди щодо реформи авторського права в Євросоюзі.

Зокрема, реформа передбачає, що ЗМІ повинні отримувати винагороду, якщо їх матеріали повторно використовувалися агрегаторами або соціальними мережами, наприклад Google або Facebook. Крім того, винагорода повинні будуть отримувати і власники прав або творці контенту, якщо їх пісні або відеоролики поширюються через онлайн-портали. Ця стаття реформи торкнеться в першу чергу YouTube.

Європарламентарій від німецького Християнсько-демократичного союзу Аксель Фосс (Axel Voss) привітав угоду про реформу. “Захист цифрового авторського права покладе край епосі Дикого Заходу в Інтернеті. Тепер ми зможемо відповідати новій реальності і бізнес-моделям цифрового століття”, – вважає Фосс.
З ним незгодна депутат Європарламенту від “Піратської партії” Юлія Реда (Julia Reda). “Ця угода являє собою небезпеку для дрібних видавництв, авторів і в тій же мірі для інтернет-користувачів”, – впевнена Реда.

Реформа, суть якої полягає в модернізації авторського права в епоху цифрових технологій, обговорюється в Євросоюзі з 2016 року. Навколо законопроекту велися запеклі дискусії. Великі інтернет-компанії, в тому числі Google і Wikipedia, висловлювалися проти деяких статей реформи. У липні Європарламент відхилив законопроект у зв’язку з тим, що ряд його положень викликав критику фахівців.

Для вступу в силу рішення, прийняте в середу, повинно бути ще схвалене представниками всіх країн-членів Європейського Союзу та Європарламентом.

Comments
Loading...