Влітку 2019-го року було здійснено ряд гучних трансферів. Однак не всім гравцям вдалося проявити себе у нових клубах. Звісно, оцінити успішність трансферу за підсумками лише першої половини сезону важко, враховуючи процес адаптації та інші фактори. Однак якщо за гравця було віддано значні кошти, то він повинен приносити користь одразу. Оцінюємо виступи гравців, трансфери яких поки що можна вважати невдалими, а деяких – провальними, пише UA-Футбол.
- Еден Азар (“Челсі” – “Реал”, 100 млн. євро)
Влітку 2019-го року нарешті завершилась сага з переходом Едена Азара в “Реал”. Бельгієць з дитинства мріяв одягнути футболку “галактікос” і, нарешті, його мрія здійснилася. Азар повинен був замінити Роналду і стати новим лідером “королівського клубу”. Однак поки Еден бореться більше із травмами, ніж із суперниками на футбольному полі. Бельгієць зіграв вісім матчів у Прімері (один гол) та п’ять матчів у Лізі чемпіонів. Це явно не той показник, на який розраховувало керівництво “Реала”. Поки трансфер бельгійця зарано назвати провальним, однак, як мінімум покладених на нього сподівань Азар явно не виправдовує.
- Лукас Ернандес (“Атлетіко” – “Баварія”, 80 млн. євро)
Трансфер Ернандеса – один із перших на етапі омолодження мюнхенської команди. Чемпіон світу може зіграти як зліва в захисті, так і в центрі. Саме центральним захисником Лукас і розпочинав у “Баварії”, згодом грав і зліва. Встиг зіграти всього вісім матчів (шість у Бундеслізі та два у Лізі чемпіонів) і отримав важку травму, через яку не грає досі. Тож поки Лукас не зміг проявити своїх найкращих якостей, але у нього ще буде шанс це зробити.
- Ніколас Пепе (“Лілль” – “Арсенал”, 80 млн. євро)
Найдорожчий трансфер в історії “канонірів” теж поки не виправдовує сподівань вболівальників. Минулого сезону Пепе був лідером “Лілля”, з яким став віце-чемпіоном Франції. В “Арсеналі” Ніколас відіграв 18 матчів в АПЛ та відзначився трьома голами. Це явно не той показник, якого очікують від гравця фанати та керівництво клубу.
- Жоао Канселу (“Ювентус” – “Манчестер Сіті”, 65 млн. євро)
Канселу влітку перейшов з “Ювентуса ” в “Манчестер Сіті” в обмін на Даніло з доплатою. Виграти конкуренцію у Кайла Уокера португалець не зумів і провів всього сім матчів в АПЛ. Гвардіола заявив, що Канселу сам повинен вирішувати, чи готовий він продовжувати боротись за місце у старті “Манчестер Сіті”. Зацікавленість в оренді футболіста вже виявила “Валенсія”, за яку свого часу Канселу вже виступав.
- Тангі Ндомбеле (“Ліон” – “Тоттенгем”, 60 млн. євро)
Француз був одним із лідерів “Ліона” в минулому сезоні і влітку на нього претендували ряд клубів, в тому числі “Манчестер Сіті”. Однак конкуренцію за Тангі виграв “Тоттенгем”, який заплатив за талановитого хавбека 60 млн. євро. У новій команді Ндомбеле зіграв 15 матчів, з яких лише у трьох відіграв по 90 хвилин. Процес адаптації француза триває, однак очікування відносно гравця явно більші.
- Лука Йовіч (“Айнтрахт” – “Реал”, 60 млн. євро)
Йовіч прекрасно провів сезон 2018-2019 рр. в “Айнтрахті (17 голів у Бундеслізі та 10 у Лізі Європи), чим привернув увагу мадридського “Реалу”. “Королівський клуб” виклав за молодого серба аж 60 млн. євро. Було зрозуміло, що виграти конкуренцію у Бензема Лука навряд чи зможе, але очікувались результативні виходи на заміну. Проте за 12 матчів у Прімері Йовіч відзначився лише одного разу. Зідан неодноразово публічно висловлював підтримку форварду і називав його майбутнім мадридців, однак все це лише аванси, які ще потрібно буде виправдати.
- Едер Мілітао (“Порту” – “Реал”, 50 млн. євро)
Мілітао всього один сезон відіграв у складі “Порту”, після чого його придбав “королівський клуб”. Едер був покликаний нав’язати боротьбу за місце у старті Рамосу та Варану. Але поки бразилець лише підміняє когось із пари центрбеків під час травм чи дискваліфікацій. Явно більшого чекають від бразильця фанати та керівництво “Реалу”.
- Ферлан Менді (“Ліон” – “Реал”, 48 млн. євро)
Минулий сезон виявився провальним для одного з багаторічних лідерів “Реала” – Марсело. Мадридці вирішили замінити його фулбеком “Ліона” – Менді. Досить дивне рішення, враховуючи, що в оренду “Севільї” відданий Серхіо Регілон, який одразу став основним і показує зрілу гру, а в дортмундській “Боруссії” одним із лідерів є Ашраф Хакімі, який може зіграти в тому числі і зліва в захисті. Менді конкуренцію у Марсело не виграв і поки є гравцем ротації.
- Жоелінтон (“Гоффенхайм” – “Ньюкасл”, 44 млн. євро)
“Ньюкасл” влітку виклав за перспективного бразильця з “Гоффенхайма” 44 млн. євро. На форварда покладались великі надії, які той поки не виправдовує. Жоелінтон зіграв 21 матч АПЛ, в яких забив лише один гол. Навіть незважаючи на таку результативність, Стів Брюс продовжує довіряти бразильцю місце в основному складі. Однак така довіра не може бути довгою при такій результативності, тому “Ньюкасл” вже вийшов на трансферний ринок у пошуках центрфорварда.
- Малкольм (“Барселона” – “Зеніт”, 40 млн. євро)
Бразилець, якого “Барселона” перехопила влітку 2018-го року у “Роми”, не зумів себе проявити у складі каталонців. Складно було виграти конкуренцію у когось із четвірки: Мессі-Суарес-Дембеле-Коутіньо. Досить несподівано влітку 2019-го року “Зеніт” виклав за Малкольма 40 млн. євро. У Санкт-Петербурзі бразилець встиг зіграти всього два матчі, після чого отримав важку травму, від якої ще досі відновлюється.
- Маркос Льоренте (“Реал” – “Атлетіко”, 30 млн. євро)
“Атлетіко” влітку втратив Родрі і на зміну йому був придбаний Маркос Льоренте. Іспанець не зумів себе проявити в “Реалі” і змінив команду. Поки що влитися у оновлений “Атлетіко” Маркос не зумів. На його рахунку 12 матчів у Прімері, з яких лише три у старті. Льоренте програє конкуренцію Томасу, Коке та Еррері і його перспективи у новій команді виглядають туманними.
- Мойзе Кін (“Ювентус” – “Евертон”, 27,5 млн. євро)
Минулий сезон молодий італієць провів у “Ювентусі”, де хоч і не був гравцем основи, але вдало виходив на заміну або грав у менш важливих матчах і забивав голи. В “Евертоні” у Кіна поки мало що виходить, 16 матчів (лише один повний) та жодного забитого гола.