Серед іншого, новий президент підписав укази та розпорядження про повернення США до Паризької кліматичної угоди, ВООЗ і припинення будівництва стіни на кордоні з Мексикою
Сполучені Штати знову приєднаються до Паризької кліматичної угоди. Це одне з перших рішень нового президента США Джо Байдена. У перший день на посту президента Байден підписав кільканадцять указів та розпоряджень щодо внутрішньої та зовнішньої політики. Декількома з них він заблокував ряд ключових рішень свого попередника – Дональда Трампа, передає Польське радіо.
За декілька годин після інавгурації Джо Байден сів за стіл в Овальному кабінеті Білого дому, де на нього чекало 17 указів та розпоряджень. Перший стосувався введення обов’язку збереження соціальної дистанції та носіння масок у державних установах. Президент США призначив теж підзвітного безпосередньо собі координатора боротьби з пандемією коронавірусу.
Джо Байден також скасував рішення Дональда Трампа про вихід США зі Всесвітньої організації охорони здоров’я, відновив захист від дискримінації на роботі через сексуальну орієнтацію та запропонував федеральним службам продовжити мораторій на виселення квартиронаймачів за несплату оренди і виплату студентських кредитів, гарантованих федеральним урядом.
Новий президент заборонив фінансування будівництва прикордонної стіни на кордоні з Мексикою, яке розпочав його попередник.
Байден також збільшив захист від депортації дітей нелегальних іммігрантів та скасував заборону на в’їзд до США людей із ряду країн, де більшість становлять мусульмани.
Ряд підписаних указів стосується боротьби із глобальним потеплінням. Окрім повторного приєднання до Паризької угоди про зміну клімату, Джо Байден відновив вищі екологічні стандарти для автовиробників та призупинив дозвіл на будівництво трубопроводу Keystone XL з Канади, а також скасував деякі дозволи на використання нафти та газу в екологічних зонах Аляски.
Нагадаємо, у середу, 20 січня, Джо Байден склав присягу і став 46 президентом США. Його привітали, серед інших, президент та прем’єр Польщі, а також інші світові лідери. Зокрема, Матеуш Моравєцький написав у Твіттері: «Польща вважає Сполучені Штати стовпом світової свободи, стабільності та миру. Я не можу дочекатися співпраці з Вами».