Лідери Чехії, Франції, Угорщини, Польщі, Румунії, Словаччини та Словенії направили спільний лист до Європейської комісії щодо ролі ядерної енергетики в кліматичній та енергетичній політиці ЄС, передає “Польське радіо”.
Спільний лист лідерів Польщі та шести інших країн Євроспільноти є «терміновим закликом забезпечити насправді рівні умови для ядерної енергетики в ЄС, не виключаючи її з кліматичної та енергетичної політики та стимулів ЄС, маючи на увазі те, що половина країн ЄС використовує або розвиває атомну енергію, яка забезпечує майже половину виробництва низьковуглецевої енергії в ЄС».
Очільники семи країн ЄС закликають Європейську комісію «забезпечити, щоб енергетична та кліматична політика ЄС враховувала всі шляхи до кліматичної нейтральності відповідно до принципу технологічної нейтральності. У цьому контексті всі наявні та майбутні нульові та низьковуглецеві технології повинні розглядатися однаково згідно з усіма політиками, включаючи систематику стійких інвестицій, спрямованих на досягнення кліматичної нейтральності до 2050 року».
У своєму листі глави семи держав Євроспільноти підкреслюють, що «всі наявні нульові та низьковуглецеві технології, які сприяють кліматичній нейтральності, підтримуючи інші цілі енергетичної політики, повинні не тільки визнаватися, але й активно підтримуватися Європейським Союзом».
Лідери семи країн ЄС наголошують, що розвиток атомної енергетики є однією з головних цілей Договору про ЄВРАТОМ, зобов’язуючи інституції ЄС сприяти його розвитку, а Європейська комісія у своїх рішеннях про державну допомогу визнала розвиток ядерної енергетики метою спільних інтересів, хоча вона застосовується не всіма державами-членами.
Лідери Чехії, Франції, Угорщини, Польщі, Румунії, Словаччини та Словенії зазначають, що «розвиток ядерного сектора в ЄС ставиться під сумнів рядом країн-членів, незважаючи на його суттєвий внесок у боротьбу з кліматичними змінами, а також величезну, досі невикористану взаємодію між технологіями ядерною та відновлюваною».