Business is booming.

Суд відмовився забирати управління «трубою Медведчука» в державної компанії

384

Господарський суд Києва 3 листопада відмовився скасовувати рішення Антимонопольного комітету України про передання ділянки трубопроводу «Самара — Західний напрямок» в управління «Укртранснафти».

Про це повідомляє АМКУ.

В управління «Укртранснафті» трубопровід потрапив у квітні 2021 року після того, як на нього наклали арешт за результатами засідання Ради нацбезпеки та оборони. Влада стверджує, що він перейшов чинному власнику — ТОВ «Прикарпатзахідтранс» — незаконно.

Крім того, РНБО заявило, що трубопровід «Самара — Західний напрямок» пов’язаний із підсанкційним народним депутатом від «Опозиційної платформи — За життя» Віктором Медведчуком. Тому його також називають «трубою Медведчука».

АМКУ нагадує, що в червні 2021 року він ухвалив відсутність ризиків монополії внаслідок передання трубопроводу в управління «Укртранснафті». Водночас «Прикарпатзахідтранс» намагався це оскаржити.

Більше про трубопровід

Нафтопровід «Самара — Західний напрямок» є основним джерелом постачання російського дизпалива до України. Він також качає дизпаливо з Білорусі та використовується для його транзиту до Європи.

Нафтопровід був збудований ще за часів СРСР і перебував у загальносоюзній власності. Та після проголошення незалежності він та інші трубопроводи завдовжки загалом 1 433 км мали перейти до власності України як до правонаступниці. Проте «дочка» російського акціонерного товариства «Транснафтопродукт» відмовилася його передавати.

У РНБО заговорили про трубопровід під час накладання санкцій на кума Путіна Віктора Медведчука та його дружини Оксани Марченко. Тоді, крім самих санкцій, Рада нацбезпеки вирішила перекрити повітря одному з головних бізнесів Медведчука в Україні, який формально на нього не записаний.

РНБО доручило Кабміну вжити заходів для повернення у держвласність нафтопродуктопроводу «Самара — Західний напрямок» загальною довжиною 1 433 кілометри — точніше, тієї його частини, яка перебуває на території України. 23 лютого Вищий антикорупційний суд наклав арешт на трубу. Її передали АРМА, а потім «Укртранснафті».

Володіє трубопроводом ТОВ «Прикарпатзахідтранс», але влада вважає, що компанія отримала його незаконно. Це нині й розслідує НАБУ.

Там наголошують, що у 2017 році Господарський суд Рівненської області ухвалив рішення, в основі якого був завідомо неправдивий висновок судової інженерно-технічної експертизи державного «УкрДІАП». 11 лютого 2021 року правоохоронці повідомили про підозру колишньому заступнику директора «УкрДІАП».

Comments
Loading...