Європейська Комісія представила сьогодні пропозиції з оновлення правил для вільних та безпечних подорожей людей в ЄС, що були введені у відповідь на пандемію COVID-19.
Така інформація оприлюднена в четвер на сайті Європейської Комісії.
«Цього літа охоплення вакцинацією суттєво зросло, при цьому був досягнутий успіх у використанні цифрових COVID-сертифікатів ЄС, – на сьогодні випущено більше 650 мільйонів таких сертифікатів. Водночас епідеміологічна ситуація в ЄС продовжує розвиватися, деякі країни-члени здійснюють додаткові заходи у сфері охорони здоров’я, включаючи проведення бустерної (додаткової – ред.) вакцинації. З урахуванням цих факторів, Європейська Комісія запропонувала посилити фокус на «персональному» підході до заходів під час подорожей та ввести стандартний період придатності для сертифікатів вакцинації у 9 місяців з часу головної серії вакцинації», – йдеться у повідомленні.
Під час пресконференції у Брюсселі Єврокомісар з внутрішніх справ Йлва Йогансон прокоментувала це рішення.
«Сьогодні Європейська Комісія вирішила ввести з 1 березня нові правила для в’їзду в Європейський Союз із третіх країн. На сьогодні люди, що прибувають за «суттєвих» причин, завжди можуть потрапити на територію ЄС. Ми також маємо перелік країн – наразі близько 20 – для (громадян – ред.) яких дозволені також «несуттєві» подорожі. Ми відходимо від цих правил на користь індивідуального підходу. Це означає, що ми будемо дозволяти в’їзд для людей, що є вакцинованими. Всі люди, які пройшли вакцинацію, можуть приїжджати до Європейського Союзу», – сказала Єврокомісар.
Вона уточнила, що вакцинованими вважаються люди, які пройшли повний курс вакцинації вакцинами, що були визнані та отримали авторизацію від Європейського агентства з лікарських засобів (ЕМА) та від Європейської Комісії.
Якщо люди отримали щеплення вакцинами, що були визнані та ухвалені ВООЗ, зокрема тими, що їх ЄС та країни-члени передали третім країнам, – таким людям також буде дозволений в’їзд на основі наявності сертифікату вакцинації, але за додаткової умови, – наявності додаткового PCR-тесту, зробленого перед поїздкою.
Це ж стосується людей, сертифікати яких підтверджують подолання хвороби, – вони також можуть в’їжджати до ЄС за наявності PCR-тесту. Такі ж вимоги поширюватимуться на дітей та підлітків від 6 до 17 років, які не мають вакцинації, – вони можуть в’їжджати на підставі наявності PCR-тесту. Від дітей молодшого віку тести не вимагатимуться.
Йогансон наголосила також, що нові правила вводять певні обмеження на тривалість дії сертифікатів вакцинації, оскільки дія вакцини не може тривати необмежений період.
З 10 січня громадянам третіх країн, які подорожують до ЄС, необхідно мати COVID-сертифікат із підтвердженням серії щеплень, що були завершені не пізніше 9 місяців до дати пред’явлення сертифікату. Після 9 місяців від останнього щеплення сертифікат вакцинації втрачає чинність, якщо люди не зроблять додаткове, так зване «бустерне» щеплення.
Пропозиції Єврокомісії мають пройти затвердження на рівні Ради ЄС.
9 листопада ЄС виключив Україну із «зеленого» списку країн, для громадян яких дозволені «несуттєві» подорожі до ЄС.