Business is booming.

Пентагон спростував заяву Трампа про витрачені на Україну $350 мільярдів

89

Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Конгрес США виділив близько $183 млрд на підтримку України. З цієї суми на військову допомогу було спрямовано $65,9 млрд. Ще 3,9 млрд залишаються невикористаними.

Про це повідомляє Голос Америки

Допомога США Україні: що відомо

Раніше президент США Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати начебто витратили $350 млрд на допомогу Україні у війні.

За даними міжвідомчої наглядової групи, яка відповідає за представлення звітів Конгресу, від початку повномасштабної війни Конгрес США виділив Україні близько $183 млрд. З цієї суми Пентагон підтвердив військову допомогу на $65,9 млрд, ще $3,9 млрд залишаються невитраченими.

Близько $58 млрд зі $183 млрд загальної допомоги Україні витратили безпосередньо у США. Ці гроші пішли на розвиток американської оборонної промисловості, заміну старої зброї, переданої Києву, а також на прямі інвестиції у промисловість.

Нагадаємо, що у соцмережі Truth Social Дональд Трамп написав:

Посередньо успішний комік Володимир Зеленський переконав Сполучені Штати Америки витратити $350 млрд на війну, яку неможливо виграти, яка ніколи не мала б початися, але війну, яку він без США і Трампа ніколи не зможе врегулювати.

Своєю чергою президент Володимир Зеленський раніше заявив, що загальна вартість війни з лютого 2022 року становить близько $320 млрд, з яких $200 млрд – це іноземна військова допомога. А вартість військової допомоги від США становить $67 млрд.

Що кажуть аналітики про допомогу США Україні

Кільський інститут світової економіки, який відстежує військову, фінансову та гуманітарну допомогу Україні, зазначає, що європейські країни – зокрема Євросоюз, Велика Британія, Ісландія, Норвегія та Швейцарія – виділили близько $140 млрд на допомогу Україні, тоді як США – близько $120 млрд.

США надали Україні військової допомоги приблизно на $2 млрд більше, ніж Європа. Водночас європейці були основним джерелом загальної допомоги Україні, особливо фінансової та гуманітарної, йдеться у звіті інституту.

Допомога Україні становить достатньо малу частину ВВП низки країн. Так, США, Німеччина та Велика Британія виділили менш як 0,2% свого ВВП на підтримку України. А Франція, Італія та Іспанія – близько 0,1% річного ВВП.

Comments
Loading...