Business is booming.

У Нацбанку України розповіли про схему пограбування сейфів банків

380

Після новорічних свят НБУ розіслав по банківській системі телеграму №50-0007 / 320, в якій описав найпопулярнішу у злочинців схему пограбування орендованих людьми осередків.

Повідомляє видання UBR .

Як повідомляється, схема досить проста: шахрай під виглядом клієнта з підробленим паспортом орендує в банку індивідуальний сейф. І як тільки потрапляє в сховище, де знаходяться всі осередки, починає підбирати (підганяти) до них ключі. Як тільки йому це вдається, виймає з них все цінне (найчастіше це гроші і дорогоцінні метали, рідше – секретні документи), і спокійнісінько залишає банківське відділення.

За цією схемою було пограбовано кілька банків в Києві близько року тому: Райффайзен Банк Аваль, Полікомбанк.

Але найгучніший скандал вибухнув після розкриття декількох сейфів у Вектор Банці: потерпілі заявили про крадіжку порядку $350 тис. І навіть подали судовий позов з вимогою відшкодувати збиток до Вадима Березовика, який на момент грабежу очолював цю фінустанову. Адже його підлеглі порушили не одно, а навіть декілька правил надання послуги з оренди банківських осередків. Факт порушень був підтверджений результатом перевірки Нацбанку.

Свіжий лист центробанку прив’язаний не до київських історій, а до нових – до львівських.

“У Національний банк України звернувся слідчий відділ Шевченківського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області(вул. Романа Кучера, 5, м. Львів) з інформацією про здійснення досудового розслідування викрадення з орендованих індивідуальних сейфів грошових коштів і цінностей”, – відзначається в телеграмі .

Апофеозом цього документа, підписаного заступником директора департаменту грошового обороту Нацбанку Оксаною Галиць, стала рекомендація дана чиновниками своїм підопічним банкірам – краще перевіряти документи вхожих в банківські сховища з депозитними сейфами клієнтів. Щоб люди не потрапляли туди за підробленими паспортами.

“Враховуючи приведені факти просимо посилити контроль за верифікацією клієнтів, що мають доступ в приміщення, де розташовані індивідуальні сейфи і у разі виявлення аналогічних фактів повідомляти в правоохоронні органи”, –  говориться в документі НБУ.

Головною постраждалою особою в подібних історіях залишається пограбована людина. Його права ніяк не захищені чинним законодавством. Адже зміст індивідуальних сейфів у банках досі не описується, і коли потерпілий заявляє про крадіжку, ніщо не може підтвердити суму збитку. Так що, коли люди зараз судяться з керівниками банків, їм залишається розраховувати лише на розташування і співчуття судді.

 

Comments
Loading...