Business is booming.

Що відбувається у сирійської провінції Ідліб після загибелі російського пілота

250

Після загибелі пілота російського штурмовика Су-25, збитого в суботу в сирійській провінції Ідліб, по цьому району було завдано масований удар. У понеділок прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков заявив, що це були “точкові” удари, які вчинили російські військово-космічні сили.

Міністерство оборони Росії розповсюдило заяву, в якому також йдеться про те, що було завдано “груповий удар високоточною зброєю”, “в результаті якого було знищено понад 30 бойовиків” Джебхат ан-Нусра .

Відповідальність за знищення літака узяли на собі два угрупування: “Хайет Тахрир аш-Шам” (у неї входить “Джебхат ан-Нусра”) і “Джейш ан-Насер”, яка входить до складу тієї, що б’ється проти сил Башара Асада Вільній сирійській армії.

Між тим в аккаунтах соціальних мереж, що мають відношення до сирійської опозиції, з’явилися повідомлення про масований обстріл і бомбардування в декількох районах провінції Идлиб з використанням авіації, крилатих ракет і навіть хімічної зброї – хлору.

Одна з великих опозиційних організацій – Національна коаліція сирійських опозиційних і революційних сил – звернулася в ООН із закликом втрутитися в те, що вони називають “варварською бійнею”.

У заяві говориться, що в неділю російська авіація нанесла не менше 40 ударів по декількох містах в провінції Идлиб.

В результаті цих ударів, за словами представників опозиційної групи, загинули і були поранені десятки людей.

Про застосування хлору також повідомляє “Об’єднання сирійських організацій з надання медичної допомоги” (UOSSM).

Сирійська цивільна оборона (Syria Civil Defence) – волонтерська група, яка допомагає медикам рятувати потерпілих в результаті боїв, – також повідомила про хімічну атаку, і про те, що в результаті її постраждали дев’ять чоловік.

Представник UOSSM заявив Би-б-сі, що удар хімічними боєприпасами вчинив вертоліт урядових сил.

Міноборони РФ у понеділок підтвердило, що льотчик, опинившись в оточенні на землі, не здався, відстрілювався від нападників і врешті-решт підірвав себе гранатою, не бажаючи потрапити в полон.Міністерство оборони офіційно підтвердило ім’я, прізвище і посаду загиблого – заступник командира ескадрильї штурмового авіаполку Східного військового округу майор Роман Філіпов.

Міноборони не повідомило, в якому полку служив майор Філіпов, проте в соцмережах відразу після загибелі пілота з’явилися фотографії частин літака, зокрема – хвостового оперення з номером літака. Судячи за цими даними, літак міг належати 37-му змішаного авіаційного полку, дислокованому на авіабазі Гвардійське в Криму.

У міністерстві оборони Росії стверджують, що літак майора Філіпова був провідним в парі штурмовиків, які здійснювали спостережливий політ в провінції Идлиб. Це сталося в районі міста Саракеб.

Літак був збитий переносним зенітно-ракетним комплексом, тип якого досі не встановлений. Проте цей факт вказує на те, що літак знаходився на не дуже великій висоті – до 5 тисяч метрів.

Використання бойових ударних літаків для проведення розвідки викликало сумніви у групи Conflict Intelligence Team, що займається розслідуванням військових конфліктів. Журналісти з групи відмічають, що у розпорядженні російського авіаційного угрупування є безпілотні літальні апарати і, ймовірно, літаки-розвідники.

Крім того, в групі стверджують, що на одному з відео, яке є в їх розпорядженні, видно, як штурмовик випустив некеровані реактивні снаряди. Достовірність відео не підтверджена іншими джерелами.

У цьому районі останнім часом йдуть запеклі бої: контроль над дорогою намагаються захопити сирійська урядова армія і підтримувані Іраном озброєні формування.

У провінції Идлиб встановлена одна з чотирьох так званих зон деескалації. Саме цю контролюють Росія, Іран і Туреччина, які уклали угоду з представниками повстанських сил і уряду Башара Асада.

За інформацією Турецької служби б-б-сі, сама зона деескалації ділиться на три райони, які контролюють Іран, Росія і Туреччина.

Місто Саракеб знаходиться прямо на шосе Дамаск – Алеппо, яке розділяє зони відповідальності Ірану і Туреччини. При цьому напевно невідомо, хто в реальності контролює цей район. Зокрема, невідомо, чи є там озброєні формування, які підтримує Анкара.

Як писала у кінці січня турецька газета Daily Sabah, повстанці Вільної сирійської армії стверджували, що заволоділи російськими ПЗРК “Голка”, який захопили у сирійських урядових військ. Йдеться про бійців угрупування “Бригади Самарканд”, яку підтримує Туреччина.

У листопаді в цьому районі почалися запеклі бої, а в грудні сирійська армія початку велике настання. Сирійським військам протистоять бойовики з “Хайат Тахрир аш-Шам” (яка, зокрема, узяла на себе відповідальність за збитий літак).

Це угрупування не брало участь в угоді про зону деескалації. З нею вступали в зіткнення не лише сирійські армійські формування і підтримувані Іраном сили, але також і частини збройних сил Туреччини на турецько-сирійській межі.

За даними ООН, настання привело до масової втечі цивільного населення – з районів бойових дій бігли вже більше 100 тисяч чоловік.

Джерело:BBC

Comments
Loading...