Business is booming.

Підсумки декомунізації в Україні.

233

Інститут національної пам’яті України підбив підсумки виконання закону про декомунізацію у 2016 році. Дія цього закону поширюється на символи, пов’язані з комуністичним минулим.

За словами директора Інституту національної пам’яті Володимира В’ятровича, план декомунізації виконано на 90 відсотків. А все, що поки що не встигли зробити, завершать 2017 року. Зокрема, буде вирішено ті питання, навколо яких точаться суперечки. Прикладом того є пам’ятник Миколі Щорсу в Києві. Якщо з перейменуванням міста в Чернігівській області не виникло проблеми, то пам’ятник Щорсу Міністерство культури України вважає культурною цінністю й виступає за його збереження. Додатковий обсяг робіт із декомунізації виникне у зв’язку з відзначенням 100-річчя жовтневої революції, яка поділила світ на два непримиренні табори — прихильників і супротивників. Рудименти жовтневого заколоту ще існують, тож є потреба очистити новітню історію від їх наслідків.

Декомунізація торкнулася й Збройних Сил України. Зокрема, ідеться про перейменування військових частин, вищих навчальних закладів, установ. Наприклад, окремий Київський ордена Червоного Прапора полк Президента України нині називається окремим Київським полком Президента України. А уславлена 24-та окрема механізована Самаро-Ульяновська Бердичівська Залізна ордена Жовтневої Революції, тричі ордена Червоного Прапора, орденів Суворова і Богдана Хмельницького бригада імені князя Данила Галицького має таку назву: 24-та окрема механізована Бердичівська залізна бригада імені князя Данила Галицького. Відбулися зміни й у назвах інших військових частин, установ Збройних Сил України.

Але декомунізація не торкнулася назв нагород українців, якими їх було удостоєно за ратні подвиги в роки Другої світової війни, а також — пам’ятників загиблим воїнам, меморіалів.

Comments
Loading...