Американська преса пише про ПВК “Вагнер”, обговорюючи причетність до атаки в Дейр-ез-Зорі 7 лютого Євгенія Пригожина – “російського олігарха, який робить велику частину брудної роботи для Путіна”. “У СБ ООН в ці дні раз у раз вимовлялося слово” ганьба “. У Східній Гуті режим Асада завдає інтенсивні авіаудари – можливо, за участю російських”, – повідомляє FAZ. “Цинічна гра Росії в Сирії не заслуговує нічого, крім презирства”, – вважає NZZ.
Події останніх днів в Сирії стали уособленням і одночасно коротким викладом трагедії, яка обрушилася на Сирію, пише Андреас рюш в швейцарській Neue Zürcher Zeitung, коментуючи загибель сотень мирних громадян від безжальних бомбардувань сирійської урядової армії на схід від Дамаска.
Те, що Росія кілька разів блокувала прийняття ООН резолюції по Сирії, журналіст вважає ще одним доказом “ганебного змови Москви з режимом Асада”. “Росія хоче, щоб в ній визнали велику державу, Кремль прагне поваги і престижу. Але режим Москви заслуговує тільки презирства за його цинічну гру на світовій арені. Тому що силу супроводжує відповідальність, а відповідальність у Росії повністю відсутня”, – упевнений Рюш.
Москва обурено заперечує будь-яку причетність до кровопролиття в Сирії, проте це “дешеві відмовки”, вважає автор.
“Без допомоги Кремля режим Асада не зміг би вижити, його військова авіація, яка скидає на житлові райони сумнозвісні бочкові бомби, повністю розроблена в Росії, його армію наставляють російські військові радники, і Росія, згідно з достовірними повідомленнями, за допомогою власних літаків бере участь в операціях на схід від Дамаска. Таке спільництво викриває як чисту пропаганду угоди 2016 року між Росією, Туреччиною та Іраном, згідно з якими Східна Гута оголошувалася зоною деескалації “, – пише журналіст.
Подвійна гра Росії помітна і на інших фронтах, зазначає рюш, нагадуючи про спробу Росії на початку лютого раптової атакою відняти у правлячих в провінції Дейр-ез-Зор курдських ополченців нафтове родовище, використовуючи при цьому наймані війська, “творіння російської військової розвідки, яке служить для того, щоб приховувати офіційну участь в делікатних військових операціях за кордоном “.
Кремль діє в Сирії, не страждаючи докорами сумління, вважає оглядач Frankfurter Allgemeine Zeitung Клаус-Дітер Франкенбергер: “Не дивно, що в Радбезі ООН в ці дні раз у раз вимовлялося слово” ганьба “. Недалеко від сирійської столиці, в районі Східної Гути, режим Асада завдає самі інтенсивні за останні кілька років авіаудари – можливо, за участю російських “.
При цьому представник Москви в ООН у зв’язку з першим проектом резолюції говорить про “військової риториці” і називає повідомлення про бомбардування Східної Гути мало не “жартом і пропагандою”, пише журналіст.
“Навіть якщо тепер Росія згодна на другий проект резолюції, цинізм її позиції очевидний”, – вважає автор, пояснюючи, що Східна Гута – “зона деескалації”, а Росія – одна зі сторін, що гарантують дотримання умов перемир’я. “Але тепер цей район зачищається за допомогою авіаударів перед вторгненням військ”, – йдеться в статті.
“У Східній Гуті сотні тисяч мирних жителів ховаються в руїнах, відрізані від зовнішньої допомоги. Так виглядає повернення контролю над територіями і миротворчий процес в дусі Асада, і над цим правителем Москва простягає свою долоню”, – критикує журналіст. “Росія робить все для того, щоб не допустити засудження диктатора в РБ”.
“Ну і що, що США в минулому діяли в обхід Ради безпеки, – Москва навіть в РБ завжди вважала за краще займати сторону жорстоких диктаторів. Кремль не стоїть на сторожі прав людини. Ті, хто вважає Росію” незамінним “партнером в питаннях забезпечення безпеки в світі, в ці дні переживають щось більше, ніж просто розчарування “, – резюмує автор.
“Починає з’ясовуватися правда про недавню російської атаці на війська США”, – пише The Wall Street Journal у редакційній статті. Атака в ніч з 7 на 8 лютому в районі Дейр-ез-Зора “все більше нагадує невдалу спробу пустити Америці кров і залякати президента Трампа, змусивши його вивести війська з Сирії, коли” Ісламська держава “* буде переможене”.
Множаться дані, які підтверджують, що атака була організована Євгеном Пригожиним – російським олігархом, який робить велику частину “брудної роботи” для Путіна, йдеться в статті.
“Путін постійно шукає слабкі місця у противників, і, можливо, він хотів поставити Трампа в незручне становище, захопивши в полон кількох американців. Можливо, він сподівався змусити війська США відступити і хотів захопити прилеглі нафтові родовища”, – міркують автори статті.
“Путін постійно шукає слабкі місця у противників, і, можливо, він хотів поставити Трампа в незручне становище, захопивши в полон кількох американців. Можливо, він сподівався змусити війська США відступити і хотів захопити прилеглі нафтові родовища”, – міркують автори статті.
“Реакція американських військових була вражаючою і гідною похвали, але мовчання Америки про російську атаці викликає здивування”, – йдеться далі.
Небезпечно, якщо Путін інтерпретує мовчання США як знак, що він може ризикнути, зробивши спробу помститися, вважає WSJ.
“Пентагон все ще переслідує розосереджених бойовиків” Ісламського держави “*, але інша його мета – вплинути на долю Сирії після розгрому ІГІЛ *. Путін хоче витіснити США і їх союзників, щоб вісь Росія – Іран домінувала в Сирії. Чекайте на нові подібних зіткнень”, – роблять висновок автори матеріалу.
7 лютого мав місце один з найбільш заплутаних епізодів війни в Сирії – “війська США і їх сирійські союзники поблизу міста Дейр-ез-Зор були атаковані сотнями бійців, вірних сирійському режиму”, – пише оглядач The Washington Post Адам Тейлор. Американці у відповідь нанесли нищівну контратаку, потім з’явилися повідомлення, що росіяни-найманці брали участь в атаці і опинилися серед загиблих, нагадує автор.
“Найманську фірма називається” Вагнер “(так в оригіналі. – Прим. Ред.), Її пов’язували з Євгеном Пригожиним – російським олігархом, якого спецпрокурор Роберт Мюллер недавно висунув звинувачення за передбачувану роль в” інформаційній війні “напередодні президентських виборів 2016 року в США . Ще гірше, що доповіді розвідки США вказують, що незадовго до атаки і після неї Пригожин вступав в контакт і з Кремлем, і з сирійськими офіційними особами, повідомила The Washington Post в четвер “, – йдеться в статті.
Джерела в розвідці США вважають, що Пригожин “майже безумовно” контролює найманців “Вагнера”, які воюють в Сирії.
“Згідно з перехопленнями розвідки США, Пригожин сказав сирійським офіційним особам, що” отримав дозвіл “у неназваного російського міністра на атаку 7 лютого. Однак неясно, до якої міри Москва керує діяльністю групи” Вагнер “, – продовжує Тейлор. Юрій Бармин, фахівець з російської зовнішній політиці на Близькому Сході, припустив в Twitter, що відсутність у “Вагнера” російської військової підтримки під час контратаки США може навести на думку про чвари між Міноборони РФ і найманській угрупованням, передає журналіст.
Олексій Хлєбніков (Російський рада з міжнародних справ) сказав, що для Москви “Вагнер” – “двосічний меч”. Ця ПВК “приносить очевидну тактичну користь, але також створює ризик для Росії”, сказав експерт. Він передбачає, що “Москва спробує посилити контроль над” Вагнером “.
Після втручання росіян, турків і курдів в конфлікт у Східній Гуті міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан побоюється, що найгірше ще попереду. Інтерв’ю публікує Liberation.
“Нинішня ситуація в Східній Гуті така, що ООН описує її як” пекло на Землі “, і це в декількох кілометрах від палацу Башара Асада. Військові злочини скоюються кожен день”, – вказав Ле Дріан.
“Криза вже вийшов за межі Сирії. Виникли потоки біженців (…). Сьогодні чверть жителів Лівану – це біженці.” Ісламська держава “* знову активізується. І тепер ми спостерігаємо нове зміна війни в Сирії. Військова присутність Ірану на її кордонах неприйнятно для Ізраїлю. Туреччина проникає в Сирію, щоб атакувати курдів. Яка реальна здатність Росії приборкати своїх союзників, насамперед Асада, а також Іран? Все це додає до вже наявної війні нову війну. Небезпека регіонального пожежі вже існує “, – вважає міністр.
“Президент Франції постійно контактує з Путіним, – заявив Ле Дріан. – Він звернувся до нього безпосередньо разом з Ангелою Меркель з приводу гуманітарної ситуації в Сирії, зокрема в Гуті”. “Ми зажадали, щоб резолюція Радбезу відповідала нагальним потребам населення Гути: негайне припинення бомбардувань; доступ гуманітарної допомоги і евакуація поранених і хворих, які перебувають в критичному стані; контроль над перемир’ям. (…) У вівторок я поїду в Москву для розмови з Сергієм Лавровим “, – повідомив міністр.
“Як і чому вийшло так, що Башар Асад сьогодні може позиціонувати себе як розпорядник гри в Сирії?” – запитали журналісти.
“Башар б уже пішов, якби Росія і Іран не врятували його з біди. Їх підтримка йому життєво необхідна. Він залежний. Тому він не є розпорядником гри”, – відповів співрозмовник видання.
Джерело: InoPressa