Business is booming.

В Америці глава АНБ критикує Білий дім за відсутність права завдати у відповідь кіберудар по Росії

208

Глава Агентства національної безпеки адмірал Майкл Роджерс, який очолює також штаб командування кібервійськ США, висловив думку, що Сполучені Штати не вжили кроків до того, щоб Росія заплатила високу ціну за втручання в американський виборчий процес, передає “Радіо Свобода”.

За його словами, він повністю використовує наявні в нього ресурси для відображення російських кібератак, але Білий дім не просив його вдосконалити ці кошти і не надав йому ніяких додаткових повноважень для нанесення удару у відповідь по російським електронних мереж.

У свою чергу прес-секретар Білого дому Сара Сандерс заявила, що “ніхто не відмовляє Роджерсу ні в які повноваження”, нагадавши, що президент Обама, при якому почалися російські кібератаки, небагато зробив для того, щоб припинити їх.

Тим часом, 5 листопада 2016 року – за три дні до президентських виборів – телеканал NBC розповів про те, що військові хакери США проникли в енергосистему Росії, її телекомунікаційні мережі і системи управління Кремля, зробивши їх уразливими для того, щоб застосувати проти них секретне кібер -зброя в разі, якщо РФ вирішить перешкодити голосуванню 8 листопада.

Пізніше представник Ради національної безпеки Білого дому Марк Строх підтвердив готовність США завдати вражає кібер-удар по ключовим російським системам, однак відмовився уточнювати їх характер, час і місце проведення. Його відповідь пролунала вслід за вимогою Москви прокоментувати повідомлення про проникнення американських кібер-служб в командну систему Кремля.

Напередодні, 27 лютого, NBC повідомив про те, американські спецслужби виявили “істотні докази” того, що державні інтернет-портали та реєстраційні системи для голосування в семи штатах перед виборами 2016 року було скомпрометовані “таємними агентами”.

За даними неназваних джерел, хакери проникли в системи семи штатів – Аляски, Арізони, Каліфорнії, Флориди, Іллінойсу, Техасу і Вісконсіна. Представники шести з них, втім, заперечують факт злому. Підкреслюється, що хакерські атаки не вплинули “ні на один голос” під час волевиявлення.

В кінці грудня 2016 року спецслужби США звинуватили Кремль у організації кібератак на електоральний процес в цілому і сервери Демпартії зокрема. На думку американської сторони, путінська адміністрація робила це з метою вплинути на обрання вигідного їй кандидата – Дональда Трампа.

Раніше спецкомісія Роберта Мюллера звинуватила 13 російських громадян – у тому числі “кухаря Путіна” Євгенія Пригожина – у втручанні в вибори. Тепер Мін’юст вимагатиме їх екстрадиції. Мінфін США пообіцяв введення нових санкцій проти РФ у зв’язку з інтервенцією в американський політичний процес. Дані заходи передбачені прийнятим влітку минулого року законом “Про протидію ворогам Америки”.

Джерело:Newsader

Comments
Loading...