Business is booming.

Українські виборці платять мільйони гривень за піар політичних сил.

225

Політичні партії витратили половину всіх коштів, отриманих в рамках державного фінансування, на рекламу. Про це повідомив на брифінгу генеральний директор Всеукраїнської громадської організації “Комітет виборців України” Олексій Кошель, передають Патріоти України з посиланням на УНІАН.

“Ми бачимо кошти, передбачені в рамках держбюджету, і майже кожна друга гривня в рамках державного фінансування була витрачена політичними партіями на роботу із засобами масової інформації, тобто на пряму і непряму політичну рекламу”, – сказав Кошель.

Зокрема, “Народний фронт” направив на рекламу 33,2 млн грн, або 67% коштів в рамках державного фінансування. З них 25 млн грн – на рекламу по телебаченню; 1,3 млн грн – на рекламу по радіо; 6,3 млн грн. – на рекламу в друкованих ЗМІ.

За словами Кошеля, “Батьківщина” витратила майже третину коштів на оренду приміщень. Він також зазначив, що після введення державного фінансування збільшилася кількість офіційних співробітників партій. “Якщо в звітах за І, II, III квартали 2016 року “Народний фронт” відзначав, що не має працівників в апараті, то за підсумками року вказав, що в районних, міських і обласних організаціях вже працюють 579 чоловік і ще 22 – в центральному штабі партії”, – сказав експерт.

Він також зазначив, що окремі партії продовжують працювати в «тіні». “В Україні є партії, які працюють в тіньовому форматі. Фінансові звіти двох політичних партій – «Народного фронту» і Радикальної партії Ляшка – вказують на те, що ці партії не мають ніяких осередків партії, які мають статус юридичної особи.

“Народний фронт” це задекларував за 4-й квартал, Радикальна партія за 3-й квартал. Тобто, ми маємо досить абсурдну ситуацію, скажімо, «Народний фронт» офіційно декларує, що у нього 633 осередки політичної партії, з них жодна не зареєстрована офіційно, тобто не може проводити фінансову, господарську, легальну діяльність », – сказав Кошель .

“Це стосується і Радикальної партії Ляшка. У нас є серйозні підозри, що регіональні відділення цих партій фактично змушені в разі, якщо вони і діють, працювати в тіньовому форматі або шукати напівлегальні схеми, яким чином можна використовувати засоби в рамках своєї діяльності, скажімо, через різні фонди або громадські організації”, – додав Кошель.

Всього з держбюджету України на статутну діяльність політичних партій було виділено 391 млн грн.

Кошти були розподілені між партіями в залежності від їх результату на позачергових виборах до Верховної Ради в 2014 році. Таким чином, “Народний фронт” отримав з держбюджету 50,2 млн грн, “Блок Петра Порошенка” – 49,5 млн грн, Радикальна партія Олега Ляшка – 16,9 млн. грн, ВО “Батьківщина” – 6,4 млн грн.

Реклама партій важливіша за їх розвиток, хоч фінансування від держави (наші з вами податки) надавались саме на розвиток цих політичних сил і ніякі запобігання та протидії політичній корупції в цій ситуації не допоможуть.

Comments
Loading...