Коронавірус: нова назва, куди звертатися українцям і що планують робити в Китаї, коли кількість хворих сягне мільйона
Офіційною назвою нового коронавірусу з Китаю стало Covid-2019. Про це заявив гендиректор Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Аданом Гебреїсус, повідомляє Главком з посиланням на пресслужбу ВООЗ.
Так, Гебреїсус підкреслив, що ВООЗ активізувала команду ООН з управління кризами.
Щоб протистояти китайському коронавірусу, В Україні існує достатній запас медикаментів і захисних засобів для лікарів – стверджують в МОЗ. Вже визначилися з установами, де будуть приймати пацієнтів з підозрою на новий вірус. У Києві таких три. В одній з лікарень побувала кореспондент новин “Сьогодні”.
Олександрівська лікарня із потужним інфекційним відділенням є однією з трьох клінік столиці де готуються приймати пацієнтів з підозрою на новий китайський коронавірус. Прогумований халат, спеціальні окуляри і особливий респіратор підвищеної захисту, який не пропускає віруси – тільки так медики заходять в палату з пацієнтом, який щойно повернувся з Китаю і хворий. Поки не визначили, чим хворіє і не підхопив чи випадково коронавірус – спостерігатимуть і ставитися, як до інфікованого. Тут вже пролікували більше десяти пацієнтів, які повернулися з Китаю і мали ознаки застуди. Здебільшого це був грип.
Людмила Мінова, завідуюча інфекційним відділенням Олександрівської лікарні:
“Були китайські студенти з грипом підтвердженим. Була з кишковою інфекцією пацієнтка, яка прибула з відпочинку з Китаю”.
Тут запевняють, що готові брати пацієнтів із справжнім коронавірусів – мають спеціальні ізольовані бокси з сучасною технікою, що дозволить врятувати життя.
У Сумах, тим часом двох громадян Китаю, які навчаються в аграрному університеті помістили на карантин – вони недавно повернулися з канікул в Піднебесній.
Дмитро Кравцов, начальник управління охорони здоров’я Сумської ОДА:
“Вони ізольовані на максимальний інкубаційний період. За інформацією головного лікаря, ознак захворюваності форумі”.
Між тим, вчені вважають, що епідемія коронавірусу 2019-nCoV досягне максимального поширення в другій половині лютого, повідомили фахівці Лондонської школи гігієни і дослідження тропічних хвороб.
Згідно з даними математичної моделі, побудованої на основі відомостей про захворюваність, під час піку епідемії кількість хворих в китайському місті Ухань виросте ще на 5% від загальної кількості жителів, що становить близько 500 000 людей.
А один з головний лікарів в Китаї, який працює з коронавірусом, за інформацією НОВИНА, запропонував як варіант, розстріляти хворих на смертельну хворобу, якщо загальна кількість інфікованих перевищить 250 тисяч осіб.
Експерти стверджують, що коли кількість захворювань досягне мільйону, вони не зможуть стримувати пневмонію під контролем і буде загроза вимирання всієї нації.