Business is booming.

31 жовтня: Яке сьогодні свято, все про цей день

27

ДЕНЬ 981 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ – DAY 981 RUSSIAN AGRESSION

31 жовтня відзначають Міжнародний день Чорного моря, Всесвітній день міст, Міжнародний день економії, Геловін.

Православна церква вшановує пам’ять святих апостолів Стахія, Амплія та інших; святого мученика Епімаха; преподобних Спиридона і Никодима.

- Advertisement -

Міжнародний день Чорного моря

У 1996 році шість причорноморських країн підписали Стратегічний план дій з реабілітації та захисту Чорного моря.

План було розроблено після проведення всебічних досліджень морського середовища, які засвідчили, що його життєздатність суттєво погіршилася, порівняно з попередніми трьома десятиліттями, і існує небезпека руйнування унікальних природних комплексів водної території.

Головною метою Дня стало привернення уваги міжнародної спільноти до того, якої непоправної шкоди морю завдає перелов риби, забруднення води та глобальне потепління.

Також для охорони довкілля в районі Чорного моря в 1998 році було ухвалено угоду ACCOBAMS (Agreement on the Conservation of Cetaceans of the Black Sea, Mediterranean Sea and Contiguous Atlantik Area), де одним із основних питань стоїть збереження дельфінів і китів.

Чорне море – внутрішнє море басейну Атлантичного океану. Це важливий район транспортних перевезень і один із найбільших курортних регіонів Євразії. Цей регіон щільно заселений людиною ще з античних часів, тому узбережжя Чорного моря і басейн річок, що впадають у нього, є районами з високим антропогенним впливом. Усе це порушує рівновагу в екологічній системі моря.

Міжнародний день економії

Офіційно закріплений директивою ООН у 1989 р.

27 жовтня 1924 року представники ощадних банків із 29 країн зібралися в італійському Мілані на свій Перший міжнародний конгрес.

В останній день конгресу – 31 жовтня – народилася ідея, яка полягає в тому, щоб у пам’ять про перші збори ощадних банківських інститутів усіх країн щороку відзначати цей день, як Всесвітній день заощаджень (накопичень).

Італійський професор Равізза (Ravizza) проголосив цей день Міжнародним днем економії.

Всесвітній день міст

Щорічно 31 жовтня, від 2014 року, відзначають Всесвітній день міст, встановлений резолюцією Генасамблеї ООН у грудні 2013 року з метою привернення уваги широкої міжнародної громадськості до проблем світової урбанізації.

Також у резолюції йдеться про необхідність посилення кооперації країн у використанні можливостей і розв’язанні проблем, пов’язаних із цим процесом, щоб забезпечити сталий розвиток міст у всьому світі.

Геловін

Геловін – ніч перед Днем усіх святих. Стверджують, що Геловіну щонайменше дві тисячі років. Витоки це суперечливе свято бере з кельтської культури. У кельтів існували чітко позначені початки пори року. Їх було чотири. Самайн знаменував собою прихід зими і відзначався 31 жовтня.

У 7 столітті Папа Боніфацій IV затвердив 1 листопада Днем усіх святих, задля відвернення англійського народу від язичницьких звичаїв. Пізніше 2 листопада стало Днем усіх душ – коли поминали всіх померлих. Однак, традиції збереглися в народній пам’яті, і перемогти їх до кінця так і не вдалося.

Останніми роками свято ґрунтовно повернулося в Європу, воно також популярне в Америці та деяких азійських країнах. Діти вбираються в костюми чудовиськ і ходять по сусідських будинках, виторговують солодощі. Також влаштовують тематичні вечірки, феєрверки, маскаради, а у вікно виставляють порожнистий гарбуз із вирізаними очима та ротом і свічкою всередині, щоб відлякувати духів.

Ще цього дня:

1902 – Прокладено перший телеграфний кабель через Тихий океан – з Канади до Австралії;

1903 – У Парижі відкрито перший Осінній салон, створений на противагу консеративному Паризькому салону;

1941 – На горі Рашмор (США) завершено спорудження найбільшого пам’ятника світу – 18-метрові голови чотирьох президентів;

1952 – У Тихому океані США провели випробування першої водневої бомби;

1956 – Американський адмірал Г. Дуфек став першою людиною, яка приземлилася на літаку на Південному полюсі;

1961 – Почала діяти найбільша в СРСР теплова електростанція – Придніпровська ГРЕС;

1968 – Президент США Ліндон Джонсон оголосив про припинення бомбардувань Демократичної Республіки В’єтнам;

1973 – Собор єпископів Української Автокефальної Церкви ухвалив постанову про єдність Української Православної Церкви;

1984 – Сикхський терорист убив прем’єр-міністра Індії Індіру Ганді;

1992 – Папа Римський Іван Павло II оголосив рішення про церковну реабілітацію італійського астронома Галілео Галілея, який стверджував, що Земля не є центром Всесвіту, і був змушений відректися від своїх поглядів під тиском суду інквізиції;

1995 – Україна завершила виконання умов договору про звичайні озброєння, ліквідувавши останній, передбачений договором, танк Т-62;

1995 – Верховна Рада України ухвалила Закон України про приєднання до Статуту Ради Європи;

1999 – До другого туру президентських виборів в Україні пройшли Леонід Кучма і Петро Симоненко;

2015 – Авіакатастрофа A321 над Синайським півостровом.

Цього дня народилися:

170 років від дня народження Отто Неймана Кнофа Свердрупа (1854-1930), норвезького мореплавця, дослідника Арктики;

120 років від дня народження Дмитра Михайловича Косарика (Косарика-Коваленка) (справж. – Коваленко) (1904-1992), українського письменника, літературознавця;

100 років від дня народження Анатолія Дмитровича Консулова (1924-1986), українського архітектора, скульптора, дизайнера, графіка.

Церковне свято:

Цього дня відзначається пам’ять преподобних Спиридона і Никодима, просфорників Печерських.

За переказами, двоє святих, які жили в 12 столітті в Ближніх печерах Києво-Печерського монастиря, протягом 30 років виконували свій послух – пекли просфори. Преподобний Спиридон прийшов у монастир за ігумена Пимена вже немолодим чоловіком. Подвижник супроводжував свою працю безперестанною молитвою і співом псалмів. Святий Никодим працював поруч із преподобним Спиридоном і вів таке саме суворе життя.

Легенда оповідає про диво, здійснене святими: одного разу піч загорілася, але вони змогли загасити вогонь, залишившись неушкодженими. Напевно, тому в народі Никодима і Спиридона шанували як хранителів будинку від пожежі. Також святі оберігали сім’ї від інших нещасть.

День пам’яті святих апостолів Стахія, Амплія та інших

Святий Стахій, вважається одним із 70 апостолів. Він, за традицією, проповідував у різних регіонах, включно з Фракією і Віфінією. Його діяльність пов’язана з багатьма чудесами і зціленнями, які він здійснював в ім’я Христа.

Святий Амплій, також один із 70 апостолів, згадується в посланні святого Павла до Римлян. Його життя і діяльність пов’язані з Римом, де він, за легендою, проповідував і створював перші християнські громади.

Серед інших апостолів, які виконували подібні місії, були Варнава, Тимофій і Тит. Вони активно поширювали вчення Христа, засновували церкви та підтримували громади.

Іменини: Олександр, Олексій, Анатолій, Артем, Василь, Іван, Леонід, Микола, Петро, Роман, Сергій, Степан, Федір, Яків.

- Advertisement -

Comments
Loading...