Сьогодні, 15 липня, в інформаційному агентстві «Інтерфакс» координатор ініціативної групи зі створення Громадсько-військового руху Олексій Івашин представив свіжі дані про динаміку громадської думки у США щодо війни в Україні. На думку експерта, попри прогнози про «втому від війни», американська підтримка України у 2025 році досягла історичних максимумів.
Так, за результатами березневого опитування «Gallup Organization», 46% громадян США переконані, що підтримки Україні недостатньо — це рекордний показник від початку повномасштабної війни. Крім того, 53% респондентів готові підтримувати Україну навіть у разі затяжної війни, хоча ще в грудні 2024 року половина американців виступала за мир будь-якою ціною.
Івашин звернув увагу на так званий «ефект Овального кабінету» — інцидент 28 лютого, коли під час візиту Володимира Зеленського до Білого дому пролунала публічна критика. На подив багатьох, ця ситуація викликала зворотну реакцію: рівень підтримки серед демократів стрибнув на 31 пункт і сягнув 79%.
«Це свідчить, що американське суспільство гостро реагує на несправедливість і тиск, що виходить за межі», — зазначив експерт.
При цьому спостерігається глибокий розкол між республіканцями та демократами: 77% республіканців хочуть швидко закінчити війну, навіть поступившись територіями, тоді як 82% демократів виступають за підтримку України стільки, скільки буде потрібно. Утім, навіть серед виборців Трампа зберігається антиросійський настрій: 75% підтримують нові санкції, а 70% визнають необхідність стримувати Росію в Європі.
Експерт окреслив три головні очікування США від України, які є умовою продовження підтримки: прозорість використання допомоги, конкретні результати (звільнені території, успішні реформи) та проведення реформ, зокрема антикорупційних і євроінтеграційних.
На завершення Івашин виділив стратегії комунікації для різних аудиторій у США: республіканцям важливо наголошувати на економічних перевагах і стримуванні Китаю, демократам — на захисті прав людини та демократії, а виборцям, які ще не визначились, — на прагматизмі: допомога Україні сьогодні запобігає більш масштабному конфлікту в майбутньому.
«Ми повинні не сперечатись з критиками, а будувати позитивний наратив, який збігається з американськими цінностями та інтересами», — підсумував експерт.