Business is booming.

Європейська комісія проти расизму та нетерпимості (ЄКРН) закликала Україну карати за ненависть до ромів і гомофобію та порушення прав трансгендерів.

773

В доповіді Європейської комісії проти расизму та нетерпимості (ЄКРН) Ради Європи, яку було ухвалено 20 червня 2017 р. та опубліковано сьогодні, 19 вересня 2017 р, зокрема, зазначено:

“Від часу ухвалення четвертої доповіді ЄКРН по Україні, 9 грудня 2011 року, досягнуто успіхів у багатьох сферах…

2012 року ухвалено Закон України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні», який здебільшого відповідає загальнополітичній рекомендації № 7 ЄКРН. 2015 року до Кодексу законів про працю України внесено положення, що забороняють на робочому місці дискримінацію за ознакою сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності. Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини надано повноваження запобігати та протидіяти дискримінації…

Українське суспільство виявляє високий рівень солідарності до вимушених внутрішніх переселенців (ВВП), більшість із яких були прийняті з розумінням та підтримкою. 2015 року було затверджено Комплексну державну програму щодо підтримки, соціальної адаптації та реінтеграції ВВП. ЄКРН схвалює такі позитивні зміни в Україні.

Однак, незважаючи на досягнутий прогрес, деякі питання викликають занепокоєння. Кримінальний кодекс не передбачає відповідальності за розпалювання ненависті на ґрунті гомо/трансфобії, а в Законі України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні» не зазначено таких мотивів, як сексуальна орієнтація або ґендерна ідентичність. Спеціальні положення щодо злочинів, вчинених на ґрунті расової нетерпимості (мова ненависті та насильство на ґрунті ненависті), застосовуються рідко, а частка обвинувальних вироків є низькою…

В цій доповіді ЄКРН вимагає від органів влади вжити заходів у багатьох сферах; відповідно, вона дає низку рекомендацій, зокрема такі:

1. Сексуальна орієнтація та ґендерна ідентичність мають бути окремо вказані в статті 161(1) та (2) Кримінального кодексу як мотиви злочину, а також у статті 67(1)(3) серед обставин, що обтяжують покарання за злочин, та в загальних положеннях про обставини, що обтяжують покарання.* Сексуальна орієнтація та ґендерна ідентичність мають бути явно згадані в Законі України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні» серед ознак, за якими здійснюється дискримінація.

Необхідно реалізувати заходи з навчання педагогів з метою сприяння розумінню й повазі до ЛҐБТ учнів у школах та запобігти знущанням із них”

Окремо в доповіді приділено увагу питанню ромів:

“Необхідно створити систему збирання статистичних даних у всіх сферах, пов’язаних з інтеграцією ромів, зокрема про ґендерний аспект. Необхідно скасувати судовий збір у справах ромів, що бажають підтвердити свою особу для отримання документів, що посвідчують особу.* Органи влади повинні вивчити ситуацію з расовою сегрегацією в сфері освіти та затвердити ефективну стратегію припинення цієї практики, а також сприяти отриманню дошкільної освіти. Необхідно вжити заходів, аби припинити знущання з дітей ромської національності, спрямовуючи ці заходи на учнів, батьків та вчителів.”

Також в доповіді засудили Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», оскільки він начебто

“не відповідає критеріям, викладеним в п. е § 18 ЗПР № 7. Ця лакуна викликає занепокоєння, позаяк Додатковий протокол до Конвенції про кіберзлочинність, учасницею якої є Україна, вимагає від держав визнати злочином заперечення, явне применшення, схвалення або виправдання геноциду або злочинів проти людяності, вчинених за допомогою комп’ютерних систем”

Комісія Ради Європи проконтролює виконання цих вимог не пізніше ніж за два роки.

Повний текст доповіді можна завантажити за посиланням.

Comments
Loading...