Тести жертв ймовірної хімічної атаки в північно-західній провінції Ідліб Сирії підтвердили використання газу зарину.
Про це заявив міністр охорони здоров’я Туреччини Реджеп Акдаг, передає Reuters.
«Ізопропілова метілфосфонова кислота була визначена в аналізах крові і сечі, проведених на зразках, взятих у жертв хімічної атаки в Ідлібі», – сказав міністр.
Зауважується, що і Вашингтон, і Анкара звинувачують сирійський уряд у газовій атаці, в результаті якої загинули близько 100 чоловік, включаючи дітей, але Дамаск заперечує відповідальність.
Нагадаємо, 4 квітня у місті Хан-Шейхун в утримуваному повстанцями районі Ідліб на півночі Сирії близько 60 мирних мешканців загинули від отруєння газом. Результати розтину жертв отруєння у сирійській провінції Ідліб підтвердили те, що проти них була використана хімічна зброя.
Рада Безпеки ООН провела за ініціативою Франції засідання. У підсумку голосування не відбулось, а США пообіцяли вжити «власні заходи».
Наступного дня Сполучені Штати запустили 59 крилатих ракет «Томагавк» по авіабазі сирійських урядових військ у відповідь на хімічну атаку в провінції Ідліб.
Пізніше Путін назвав удар США по Сирії «агресією проти суверенної держави». Також РФ призупинила угоду про співпрацю з США у небі над Сирією.
Водночас Держсекретар США Тіллерсон заявив, що Росія є співучасником хімічних атак у Сирії або просто некомпетентна.
Громадське публікує коментарі низки експертів щодо ракетного удару США в Сирії, намагаючись розібратись, якої мети прагнуть досягти у Вашингтоні, і які ймовірні наслідки цього бомбардування.