Свято скачок та Ladies Day на Одеському іподромі

30 квітня 2017 року на базі філії «Одеський іподром» ДП «Конярство України» стартував 16-й скаковий сезон. Щотижнево на Одеському іподромі проводяться випробування для чистокровної верхової та рисистих порід коней.

16 липня Одеський іподром запрошує на розіграш традиційних призів для коней чистокровної верхової та головний приз для кобил чистокровної верхової породи трирічного віку – Великий приз для кобил (OAKS) та призи для коней рисистих порід. Змагання будуть захоплюючими, феєричними і цікавими. В них приймуть участь найкращі представники порід, найдосвідченіші жокеї та наїзники.

Ladies Day

Іподром – це не лише кінне змагання: леді та джентльмени також  змагаються між собою у вмінні вдягатися стильно та елегантно. У цьому змаганні до фінішу гарантовано приходить кожен учасник, але нагороду у вигляді загального визнання отримують далеко не всі. Вміння створити навколо себе певний ореол та прославитися в якості харизматичної особистості вартує багато чого. У цьому теж є чимала частка азарту, пов’язаного з бажанням перемогти, бути першим, кращим.

Дрес-код для відвідування скачок не надто суворий в Україні і дуже суворий в Англії, де аристократичні традиції мають давнє коріння. Проте, загальні риси все ж є, і можна припустити, що в майбутньому відмінності будуть згладжуватися, оскільки англійський дрес-код для скачок вважається класичним.

Для жінок обов’язкова умова дрес-коду – наявність капелюшка.

Ladies Day – день, коли леді в кращому капелюшку отримає спеціальний приз.


Для довідки: Приз ОКС, за назвою маєтку ОAKS (Дубки), був заснований в 1779 році дванадцятим лордом Дербі – Едуардом на честь перемоги його кобили в призу і призначений для трирічних кобил. Дистанція призу, як і Дербі, 2400м. В Англії ОКС розігрується на початку липня на іподромі в Епсомі. В інших країнах також існують призи, аналогічні ОКСу , під різними назвами. У Франції – це приз Діани, у США – Кентуккі – ОКС, в Росії і Україні – Великий приз для кобил 3-х років.

Першою переможницею цього призу стала Бріджет, дочка одного з родоначальників породи Херода, під сідлом Р. Гудісон. Дуже знаменно ще те , що на урочистому обіді на честь перемоги в першому «ОКС» у лорда Едуарда Дербі було вирішено заснувати такий же приз для 3-х річних коней на таку ж дистанцію (приз Дербі).

Переможниці та призерки ОКСу – це золотий фонд чистокровної верхової породи. Придбати або виростити у себе таких кобил для поповнення племінного складу – мрія і почесне завдання для будь-якого кінного заводу світу.


Одеський іподром заснований у 1890 році за ініціативою новоросійського товариства сприяння конярству. Кращі селекціонери Росії вирішили, що поблизу моря та завдяки південному клімату племінні коні матимуть можливість найкраще розкрити свої племінні якості, і звернулися до керуючого Державним конярством, графа Воронцова-Дашкова з проханням про дозвіл влаштувати в місті Одеса перегони. Прохання було задоволено. Тоді уповноважені від правління товариства, відомі в той час конезаводчики Маслов А.А. та. Лазарєв М.Л звернулись до міського управління м. Одеси про виділення землі в кількості 50 десятин для влаштування кола для перегонів, доріжок, спорудження трибун для глядачів, будівництва конюшень. І 2 вересня 1890 року почав функціонувати іподром.

Скачати повну програму змагань можна тут