У Кабміні пропонують ставити на облік машини з “єврономерами” і тимчасовою реєстрацією на території України

У Кабміні пропонують ставити на облік, транспортні засоби, тимчасово ввезені в Україну більш ніж на 90 днів без зміни реєстраційних документів та номерних знаків країни їх реєстрації .Про це повідомляє autonews.ua.

Поки в Комітеті ВР з питань податкової і митної політики розробляють законопроект по “єврономерах”, прем’єр Володимир Гройсман несподівано вніс в Раду свій варіант вирішення цієї проблеми. Таким машинам обіцяють зберегти іноземні номери і узяти їх на облік.

“Встановити, що транспортні засоби особистого користування, тимчасово ввезені на митну територію України більш ніж на 90 днів, впродовж десяти робочих днів з моменту такого ввезення підлягають державній реєстрації без зміни реєстраційних документів і номерних знаків країни їх реєстрації в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України”, – повідомляється в законопроекті.

Але виконати цю процедуру ,може виявитися скрутно для 90% водіїв , що їздять на нерозмитнених автомобілях.

Річ у тому, що ставити транспортний засіб на облік доведеться тому іноземцеві, на чиє ім’я його завозять. Причому – в сервісному центрі МВС за місцем проживання клієнта, пояснює глава Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів(ВААИД) Олег Назаренко.

“На сьогодні “верблюд”, який завозить “бляхи”, приїжджає на машині на межу, показує свій паспорт, на нього оформляють машину і він пішки переходить назад до себе. Машину “гонщик” везе покупцеві. Зараз машину потрібно буде реєструвати в сервісному центрі МВС. Хто це може зробити? Тільки особа, яка ввезла автомобіль”, – повідомляє він.

Він повідомляє, що реєструвати треба буде за місцем проживання.

“Тепер литовець або поляк не лише повинні будуть з’явитися на межі, він тепер повинен буде їхати умовно кажучи в Харківську область, десь зупинятися і наступного дня йти в сервісний центр. А момент з “реєстрацією за місцем проживання” на додаток означає, що покупець машини повинен надати довідку, що надає іноземцеві тимчасове проживання”, – повідомляє Назаренко.

Він так само відмічає, що коли іноземець збирається заїжджати більше, ніж на 90 днів,він буде зобов’язаний зареєструватися у відповідних органах, щоб отримати дозвіл мешкати в Україні довше, ніж три місяці, і зареєструвати машину.

А це набагато ускладнює процедуру – не кожен іноземець погодиться супроводжувати автомобіль усередині країни.

Назаренко звертає увагу на те, що законопроект, якщо його приймуть, торкатиметься не лише машин, що знову ввозяться, на іноземній реєстрації, але і тих, які вже їздять по Україні.

Реєстрація “єврономерів” в МВС і прив’язка їх до реального водія(на підставі адреси українця, який надасть нібито тимчасове проживання іноземцеві) автоматично робить українських водіїв “прозорими” перед законом, адже у разі ДТП встановити особу того, хто був за кермом “бляхи” можна буде таке саме легко, як і у випадку з авто на українських номерах.

“У цьому законопроекті поліції дозволяють зупиняти автомобіль, водій зобов’язаний витягнути ключ із замку запалення, покласти руки на кермо, передати поліцейському документи. І поліцейські отримують права зупинки автомобіля під предметом перевірки на алкоголь”, – повідомляє Назаренко.

Назаренко додає, якщо зупинять машину, перевірять на алкоголь, заразом можуть перевірити чи зареєстрована машина.

Якщо машина не зареєстрована, вступає в силу ст. 121 КоАП – поїздка на незареєстрованому автомобілі.

Перший раз – штраф. Другий – штраф більше і примусове вилучення автомобіля.