Громадяни України зможуть дізнатися, хто з чиновників, коли і з якою метою цікавився їхніми персональними даними. Процедуру уможливить впровадження системи електронної взаємодії між державними реєстрами “Трембіта”. Про це у п’ятницю, 17 листопада, за інформацією Deutsche Welle, повідомила прес-служба представництва ЄС в Україні.
Проект “Трембіта”, створений за естонським зразком, буде запущений найближчими місяцями. Він покликаний спростити і прискорити взаємодію громадян з держорганами, а також знизити рівень бюрократії. Завдяки цій системі 98 відсотків держпослуг можна буде оформити через інтернет. Наприклад, процедура оформлення соціальної допомоги при народженні дитини займатиме один день замість десяти.
“Трембіту” в Україні допомагає запровадити ЄС
Зазначається, що подібна система працює в 60-ти країнах світу. “Трембіту” запроваджує консорціум з Естонії та України у співпраці з Державним агентством України з питань електронного урядування. Фінансову підтримку надав Євросоюз, а також уряди Естонії та Швеції.
“Реалізація електронної системи, до якої Україна йшла довгих два роки, дозволить громадянам стати справжніми власниками інформації про себе”, – заявила керівник проекту EGov4Ukraine, співробітниця Академії електронного управління Естонії Марі Педак.
У другій половині 2017 року Естонія головує в Раді Європейського Союзу. Один із пріоритетів країни полягає в тому, щоб підштовхнути Європу до розвитку цифрових технологій. Серед країн ЄС Естонія посідає перше місце за рівнем цифровізації сфери держпослуг.