За новим законом, українцям можливо доведеться платити за комуналку сусідів

У усіх багатоквартирних будинках вже наступного року повинні стояти будинкові лічильники на воду і тепло. Згідно з ухваленим законом “Про комерційний облік комунальних послуг”, комерційним приладом обліку вважається домовий, а не квартирний лічильник.Повідомляє видання Realist .

Частина експертів упевнена, що таке нововведення приведе до того, що українцям доведеться платити за комуналку сусідів. Для прикладу: якщо домовий лічильник на воду покаже, що усі мешканці спожили 900 куб. м води, а сума усіх платіжок  квартирних лічильників складає 700 куб. м, різницю в 200 куб. м розділять між усіма квартирами.

Так звані “внутрішньобудинкові втрати води” можуть виникнути, якщо протікає водопровідна система, якщо частину квартир використовують магніти для того, щоб спотворити свідчення лічильників. Крім того, точність квартирних лічильників на воду невисока. Якщо у когось тече кран, то при маленькому натиску квартирний лічильник не враховуватиме таку втрату. Але якщо у будинку не одна квартира з поточними кранами, то загальнобудинковою лічильник може “порахувати” такі втрати.

Тобто платити за “зайву” воду доведеться:

– якщо сусід використовує магніти на лічильнику і приховує реальне споживання;

– якщо у будинку протікають труби;

– якщо у будинку протікають крани.

Вихід з цієї ситуації – антимагніти для приладів обліку, упевнена координатор житлових програм “Опори” Тетяна Бойко. “Я прогнозую якраз більше проблем по воді. Тому тут я б краще включила якісь антимагнітні пристрої. Вони існують. Обов’язковість їх установки водоканалом в кожну конкретну квартиру. Відмовляється людина – платить різницю між сумою квартирних лічильників і показанням будинкового лічильника. Такі пристрої також є. Вони дешеві, називали смішну суму в 15 грн”, – повідомила експерт.