Головний захисник і євангеліст криптовалют оголосив біткоїни фінансовим міхуром

Апологет біткоїна Андреас Aнтонопулос назвав зростання курсу цієї криптовалюти в 2017 р фінансовим міхуром. Заява прозвучала через лічені дні після того,як він загруз у боргах. Aнтонопулос раптово став мільйонером, зібравши $ 1,6 млн в криптовалюти від шанувальників своєї творчості.

Відомий ідеолог і відданий захисник біткоіна Андреас Aнтонопулос(Andreas Antonopoulos) попередив, що стрімке зростання курсу цієї криптовалюты а 2017 р. є фінансовим міхуром. Про це повідомило видання Australian Financial Review.

“Те, що ми спостерігаємо, це відверто ініційований знизу “михур”, що роздувається спекуляцією і жадністю”, – заявив Aнтонопулос.

Під “ініціативою знизу” він розуміє прагнення людей, що володіють або цікавляться криптовалютой, симулювати її параболічне зростання, передбачене захисниками біткоїна.

Aнтонопулос попереджає інвесторів, що вкладають кошти в інноваційні криптовалютные технології, в яких вони не дуже добре розбираються, що вони серйозно ризикують. Попередження Aнтонопулоса, одного з найбільших “біткоиновідов”, повинне насторожити інвесторів значно більше, чим аналогічні заяви центробанків різних країн, які частенько самі не дуже добре уявляють собі механізм роботи цієї криптовалюты.

Хто такий Андреас Aнтонопулос

Андреас Aнтонопулос – це греко-британський експерт в області криптовалют, який живе в Каліфорнії, США. Він народився в 1972 р., отримав освіту в Університетському коледжі Лондона у сфері комп’ютерних наук, передачі цих і розподілених систем. Починаючи з 1990 р. консультував підприємців з питань відкритого коду і відкритих мереж.

Близько 2012 р. Aнтонопулос зацікавився биткоіном, внаслідок чого залишив роботу консультанта і почав виступати на тему криптовалюты на різних конференціях, а також консультувати стартапи і писати загальнодоступне статті. Однією з його ідей, що найбільш послідовно просуваються, була та, що криптовалюты покликані підірвати домінуюче положення великих банків, які контролюють грошові потоки.

До 2014 р. Aнтонопулос очолював комітет боротьби з бідністю в Bitcoin Foundation. У тому ж році він виступив перед Сенатом Канади, проконсультувавши чиновників відносно криптовалютной політики держави. Окрім десятків статей, Aнтонопулос написав популярні книги “Оволодіння біткоїном” і “Інтернет грошей”. Безліч власників біткоінов купили свої перші монети, ознайомившись з його матеріалами. “Криптовалютный гуру”, “біткоїновый Ісус” – так називають його профільні ЗМІ.

У грудні 2017 р. з’ясувалося, що Aнтонопулос зовсім не є бїткоїновым мільйонером, як вважали читачі його робіт. Вже кінцю 2013 р. він почав ліквідацію своїх пенсійних накопичень, а пізніше заліз у борги, щоб фінансувати свою діяльність. Тоді ж, в 2013 р., Aнтонопулос продав ті біткоїни , що були у нього  заради оплати житла. Як він пояснив в  соц мережі Twitter, оплачувати витрати, пов’язані з його дослідницькою роботою у сфері криптовалют, і одночасно інвестувати у біткоїн було скрутно.

Фінансове положення Aнтонопулоса стало відоме тому, що він звернувся по допомогу до інвесторів -“патронів” на інвестиційному майданчику Patreon, оскільки більше не міг самостійно оплачувати свої витрати. Криптовалютное співтовариство живо відреагувало на проблеми “бїткоїнового Ісуса”, і йому вдалося за три дні зібрати 102 бїткоїна пожертвувань загальною вартістю біля $1, 6 млн.