Держдеп загрожує санкціями країнам ЄС за участь в “Північному потоці-2”

США застерегли європейські країни проти реалізації проекту “Північний потік -2”, пригрозивши їм санкціями в разі, якщо ті продовжать співпрацювати з Росією по будівництву цього трубопроводу з метою нарощування поставок російського газу в Західну Європу. З такою заявою виступила Держдепартаменту Хізер Нойерт.

За її словами, закон про протидію супротивникам Америки за допомогою санкцій (CAATSA), прийнятий Конгресом влітку минулого року і підписаний президентом Дональдом Трампом 2 серпня, допускає введення санкцій проти компаній, що інвестують в російські проекти експорту енергоносіїв.

“Ми чітко дали зрозуміти, що компанії, що працюють в російському секторі, пов’язаному з будівництвом експортних трубопроводів, можуть піддатися санкціям відповідно до цього закону”, – заявила журналістам представник Білого дому, яку цитує “Голос Америки”.

“Як багато хто знає, ми виступаємо проти проекту” Північний потік-2 “, – продовжила представник Держдепартаменту. – Ми вважаємо, що” Північний потік-2 “підірве в цілому енергетичну безпеку і стабільність Європи. Він дасть Росії ще один інструмент для чинення тиску на європейські країни, особливо на такі країни, як Україна. Ми вже бачили таке, коли Росія перекривала газопровід в середині зими, позбавляючи деякі сім’ї опалення, палива, необхідного, щоб не замерзнути і готувати їжу. Ми вважаємо, що це просто неправильно “.

Раніше з аналогічною заявою виступила заступник помічника держсекретаря з енергетичної дипломатії Сандра Оудкірк, яка в цьому місяці здійснює поїздку по Європі, обговорюючи проблеми енергетики, включаючи проект російського газопроводу.

“Ризики запровадження санкцій стосовно будь-якої компанії, що працює в секторі, пов’язаному з російськими експортними трубопроводами, посилюються, незважаючи на те, що такі санкції не були введені 1 серпня”, – заявила Оудкірк.

Виступаючи перед групою журналістів в Брюсселі перед зустріччю з представниками ЄС, Оудкірк сказала, що “в геополітичному плані” проект “Північний потік-2” є “поганою ідеєю”.

За її словами, США не вважають Росію «особливо надійним постачальником», а газопровід “закладає нестабільність” для Європи.

“Він закладає чергове інфраструктурне покоління залежно від Росії, як основного, якщо не єдине джерело газу для великої кількості країн”, – заявила Оудкірк.

Тим часом у Вашингтоні група з 39 сенаторів, що представляють обидві партії, закликала міністра фінансів Стівена Мнучіна використовувати CAATSA, щоб заблокувати будівництво “Північного потоку-2”.

“Ми висловлюємо стурбованість у зв’язку з продовженням будівництва трубопроводу” Північний потік-2 “, який буде доставляти природний газ з Росії до Німеччини, – йдеться в листі законодавців Мнучіну і заступнику держсекретаря Джону Салливану. – Ми виступаємо проти” Північного потоку – 2 “і закликаємо адміністрацію використовувати всі інструменти, наявні в її розпорядженні, щоб запобігти його будівництво “.

Росія вже експлуатує газопровід “Північний потік-1”, що зв’язує російський Виборг з німецьким Грайфсвальдом. Це найдовший підводний трубопровід в світі.

Газопровід “Північний потік-2” є спільним проектом російського “Газпрому” і п’яти європейських компаній: Engie (Франція), OMV AG (Австрія), Royal Dutch Shell (Великобританія-Нідерланди), Uniper (Німеччина) і Wintershall (Німеччина).

Передбачається, що “Північний потік-2” пройде під Балтійським морем і зв’яже Росію і Німеччину в обхід декількох європейських транзитних країн. Очікується, що будівництво буде завершено не пізніше 2019 року. Обсяг прокачується газу в країни Євросоюзу може скласти до 55 мільярдів кубічних метрів.

Джерело: Newsader