Російський посол в Лівані заявив, що Росія завдасть удару у відповідь по будь-кому, хто випустить ракети по Сирії. У цей датському експерту віриться насилу.
“Брязкання зброєю”, – так відгукується Флемминг Сплідсбёль (Flemming Splidsboel), старший науковий співробітник Датського інституту міжнародних відносин, про погрози російського посла в Лівані на адресу міжнародної спільноти.
Раніше посол заявив агентству Reuters, що будь-яка американська ракета, випущена в бік Сирії, буде збита. І попередив, що майданчики, з яких будуть проводитися запуски, стануть мішенню для ударів.
“Ось я здивуюся, якщо російські й справді вдарять по американському військовому кораблю в Середземному морі, випусти той ракети проти Сирії”, – говорить данський експерт по Росії.
На даний момент весь світ очікує, чим відповідять американці, французи і британці, які на вихідних пообіцяли відповідні дії на передбачувану хімічну атаку на сірійське місто Дума, за якою нібито стоїть сирійський режим.
Захист інтересів в Сирії
Режим Асада користується прихильністю Росії, проте цілий ряд західних країн, включаючи США, встав на сторону повстанців, після чого внутрішньосирійського протистояння вилилося в опосередковану війну між Росією і Заходом.
“Я розглядаю заяву посла як свого роду наступальну захист своїх союзників. Росіяни захищають свої інтереси. Заяву можна розглядати і як вказуючий перст: будь-яка атака спричинить за собою наслідки, хоча, чесно сказати, мені складно собі уявити, які саме”, – зізнається Флемминг Сплідсбёль.
“Думаю, американці незабаром оголосять, що надійдуть як збиралися, так що росіяни можуть починати ховатися за своїми притулках”, – припустив Сплідсбёль.
Чи можна вважати тон посла ознакою того, що російські впевнені в своїх силах?
“Вони, зрозуміло, вважають, що можуть дозволити собі що завгодно в цьому роді. Але в наявності і деяка їх уразливість. Вони нервують, як би чого не сталося. Майбутня атака, може, і не стане вирішальною, але певні наслідки матиме”, – вважає Сплідсбёль.
ВООЗ: кілька сотень людей постраждали
У Раді безпеки ООН Росія на пропозицію США розслідувати, що ж насправді сталося в сирійській Думі, наклала вето. Однак Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) сьогодні засудила атаку, повідомивши, що в цілому було госпіталізовано близько 500 осіб з симптомами хімічного отруєння. Крім того, постраждали дві лікарні.
“ВООЗ нагадує учасникам конфлікту, що вони зобов’язані відмовитися від будь-яких нападів на лікарні та медичний персонал. Будь-яке застосування хімічних озброєнь заборонено міжнародним правом”, – підкреслює організація.
Джерело: inosmi