У Росії суд дозволив заблокувати месенджер Telegram

У Росії Таганський районний суд міста Москви задовольнив позов Роскомнадзора з вимогою заблокувати в Росії Telegram – месенджер не надав ФСБ ключі для розшифровки даних, які б дозволили спецслужбі отримати доступ до листування користувачів.

Керівник міжнародної правозахисної групи “Агора”, чиї адвокати представляють інтереси Дурова і месенджера Telegram, Павло Чиков в своєму телеграм-каналі прокоментував рішення Таганського суду про блокування.

Таганський суд Москви в присутності Роскомнадзора і ФСБ сьогодні прийняв ряд важливих рішень:

1. Довів, що контора не читає месенджери, особливо, що використовують суцільне шифрування.

2. Вказав на Telegram, як найбільш безпечний месенджер.

3. Підштовхнув сотні тисяч рядових російських користувачів до вивчення проксі і VPN. Суд забезпечив технологічний прорив, витягнувши кошти обходу з маргінальною серед гиків в мейнстрім.

4. Збільшив кількість хейтерив нинішньої влади на кілька мільйонів чоловік.

5. Продемонстрував знову і знову, що судова система ревно обслуговує інтереси влади, більш не піклуючись навіть про елементарні зовнішніх пристойність. Суд відкрито протиставив себе громадським інтересам.

6. Відніс Росію до країн, де торжествує людиноненависництво, рубають голови і воюють з прогресом і свободою.

7. Показав всім глобальним інтернет-сервісам якість російського правосуддя і націленість політичного режиму. На жодні домовленості і поступки при таких розкладах йти неможливо.

У той же час, керівник відділу інформації “Агори” Дмитро Ковбас повідомив виданню РБК що рішення суду буде оскаржено.

“Адвокати міжнародної« Агори »не могли брати участь в цьому фарсі сьогодні. Зараз нам важливо отримати сьогоднішнє рішення суду, вивчити його, і, звичайно, наші адвокати планують його оскаржити”, – сказав він.

За його словами, у “Агори” не було реальної можливості подати заперечення на позов і свої докази, тому що юристи компанії досі не бачили позову.
“Це кричуще порушення права на захист”, – вважає він.

“Ми розцінюємо поведінку московського суду як зневажливе ставлення до учасників судового процесу, що прямо суперечить стандартам суддівської етики. Позиція Telegram незмінна: вимоги ФСБ надати доступ до особистої листуванні користувачів месенджера не відповідають Конституції і не засновані на законі. Крім того, ці вимоги технічно не можуть бути виконані. Вимога блокування необгрунтовано і незаконно “, – заявив Колбасин.