У Німеччині, прем’єра вистави “Mайн кампф” (“Mein Kampf”) Георга Таборі (George Tabori) в міському театрі (Stadttheater) міста Констанца (Konstanz) ще до початку показу викликає бурхливі суперечки.
Німецький режисер Георг Таборі вирішив поставити інтерактивний спектакль “Mein Kamp” за однойменним твором Адольфа Гітлера.
Німецько-ізраїльське суспільство в регіоні Боденського озера (Deutsch-Israelische Gesellschaft in der Bodensee-Region) і Товариство християнсько-єврейського співробітництва (Gesellschaft für Christlich-Jüdische Zusammenarbeit) в Констанці розкритикували у відкритому листі, серед іншого, то, що прем’єра доводиться на 20 квітня – день народження Адольфа Гітлера.
Глядачі мали брати участь у постановці і грати ролі в залежності від квитка, проте усе обернулося скандалом, штрафами і перевірками прокуратури.
Театр запропонував глядачам безкоштовний вхід, якщо вони будуть в залі з символом свастики. І навпаки, ті, хто купує звичайний квиток, повинні заявити про свою готовність носити Зірку Давида.
Театр відповів на звинувачення: по-перше, глядачі, які вважають дату прем’єри провокацією, можуть обміняти квитки. Крім того, відвідувачі можуть самі вирішити, чи хочуть вони носити Зірку Давида в знак солідарності з жертвами націонал-соціалістичної тиранії. Ідеєю безкоштовного квитка при носінні свастики хотілося показати, між іншим, як швидко можна корумпувати людей, сказала представник театру.
Однак місцева прокуратура проводить перевірку рекламних оголошень і вистави. І заявляє, що носіння свастики в громадських місцях є злочином.
Дьордь (Джордж) Таборі народився в 1914 році в єврейській родині в Будапешті, його батько загинув в концентраційному таборі, а матері вдалося врятуватися самій і врятувати сина. Він став драматургом, актором, режисером, працював в Англії та Америці. Пише по-англійськи, живе в Берліні. Втративши сім’ю в нацистському концтаборі, Таборі намагається реконструювати історичне минуле як психологічну реальність і так зрозуміти її.
Джерело:ruaverlag.de