Група депутатів Європарламенту послала лист лідерам країн Євросоюзу(ЄС), а також керівництву ЄС у Брюсселі з проханням розширити санкції відносно Росії. Про це заявила в п’ятницю на прес-конференції представник зовнішньополітичної служби ЄС Майя Косьянчич.
“Так, ми в курсі цього листа. Я не упевнена, хто отримав його до справжнього моменту”, – сказала вона, відповідаючи на питання журналістів про існування відповідного листа.
Косьянчич підкреслила, що будь-яке рішення по санкціях має бути прийняте країнами-членами ЄС одноголосно. “Процедура по обмежувальних заходах дуже ясна: Рада ЄС і країни-члени схвалюють і вирішують одноголосно”, – відмітила вона.
Пакети санкцій проти Росії
Нині відносно Росії діє декілька пакетів санкцій ЄС : економічні, індивідуальні обмежувальні заходи і санкції по анексованому Криму.
Секторальные міри були спочатку введені 31 липня 2014 року і торкаються фінансового, енергетичного і оборонного секторів, а також товарів подвійного призначення.
Економічні санкції, які були продовжені цим рішенням, включають обмеження доступу на первинний і вторинний ринок капіталу ЄС для п’яти російських фінансових інститутів з мажоритарною долею держави в статутному капіталі і їх дочірніх підрозділів, в яких ці організації мають мажоритарну долю і які засновані за межами ЄС, а також для трьох великих російських енергетичних компаній і трьох оборонних фірм.
Заходи включають ембарго на торгівлю зброєю і заборону на експорт в Росію товарів подвійного призначення для військових потреб, а також обмеження доступу Росії до окремих технологій, що мають стратегічне значення, і послуг, які можуть використовуватися для розробки і видобутку нафти, у тому числі на шельфі або в полярних умовах.
Окрім економічних санкцій, у ЄС діють ще два незалежні пакети санкцій по Україні. По-перше, це індивідуальні обмежувальні заходи: заборона на поїздки і заморожування банківських активів в Європі(якщо вони є або їх вдасться знайти) 150 осіб і 38 організацій.Юридичні особи в цьому списку в основному не російські: це органи управління і військові структури так званих “ЛНР” і “ДНР”. Термін дії цього пакету – до 15 вересня 2018 року, він також подовжується на шість місяців.
Третій пакет – це набір цільових санкцій відносно анексованого Криму, з яким європейському бізнесу заборонено підтримувати які-небудь зв’язки. Ці заходи вжиті у рамках так званої Стратегії ЄС по невизнанню входження Криму до складу Росії, діють до 23 червня 2018 року і подовжуються щорічно на 12 місяців.
Джерело: ТАСС