Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова виступає за створення на державному рівні системи безпеки, яка гарантувала б захист журналістів .
Йдеться в повідомленні на сайті омбудсмена .
За словами Людмили Денісової, останнім часом зберігається тенденція порушення прав журналістів та безкарного застосування проти них насильницьких дій. Тільки у 2017 році в Україні, за даними Інституту Масової Інформації (ІМІ), зафіксовано 293 випадки порушення свободи слова. Серед них – 29 випадків нападів і побиття журналістів, а також 37 випадків відкритих погроз.
Досі не поставлено крапку в резонансних справах щодо зникнення та вбивства українських журналістів Павла Шеремета, Георгія Гонгадзе, Василя Климентьєва та інших.
Омбудсмен наголошує, вбивство Аркадія Бабченка – це черговий випадок зухвалої розправи над журналістами. На думку Людмили Денісової, ефективна система безпеки, яка б гарантувала захист прав журналістів під час виконання ними професійних обов’язків, має бути створена на державному рівні.
“Суспільство чекає ефективних дій від влади щодо розслідування вбивства Аркадія Бабченка та інших резонансних справ щодо порушення прав журналістів. Це виклик як для всієї правоохоронної системи, так і для громадянського суспільства Сьогодні ми маємо довести, що наша держава зможе вистояти у боротьбі за свободу слова. Світла пам’ять справді вольовому та неупередженому журналісту Аркадію Бабченку та мої співчуття його родині”, – говорить Омбудсмен.
Уповноважений тримає справу із вбивством Аркадія Бабченка на особистому контролі.