Наперед хочу зазначити, що позиція каналу, не виділяти ті чи інші індустрії економіки України, як унікальні чи особливо важливі. На мій погляд податкова ставка повинна бути знижена поступово для всіх економічних агентів держави з повною перебудовую бюджетної системи (причини тут).
Однак, через певний ажіотаж навколо ІТ компаній, новини по нім цікаві та смішні з точки зору примітивізму державної чинушичої системи та ЗМІ.
Нещодавно мені скинули інфо, стосовно того, що податки для ПРОДУКТОВИХ ІТ ГІГАНТІВ (наголошую для не уважних) в ЄС збільшуються. Зокрема мова йшла про соціалістичні країни, на кшталт Франції та Німеччини (відверті та «приховані» ліваки при владі), які ввели додаткові податки для продуктових компаній.
Ця новина була подана в ЗМІ/блогах таким чином, мовля і для наших ІТ компаній треба підвищувати податки. Кумедність цієї ситуації в тому, що ці унікали, не знають різниці між продуктовими/сервісними компаніями та аутсорсинговими!
Нагадаю, що в Україні представлені в 99% АУТСОРСИНГОВІ КОМПАНІЇ, тобто фактично дешева робоча сила. Їх кешфлоу здебільшого це ЗП та витрати на розробку.
Так, наші кадри являються висококласними, але причина входу на наш ринок, таких гігантів, як Luxsoft чи EPAM, в тому, що вартість працівника в декілька разів нижча, ніж в ЄС. За це можна тільки подякувати європейським соціалістам і сподіватись, що скасований податок в 75% у Франції буде відновлений.
Чи правильна думка, що найприбутковіші індустрії (електроніка/сервісні компанії і тп.) повинні платити більше податків? Ні! І це розуміли ще в 19 столітті, до того моменту, коли в політику та в інформаційне поле прийшли відверті та приховані ліваки:
«Виберіть для нападу cередній порівняно великі статки, і дуже скоро, як за помахом чарівної палички, вони почнуть ухилятися від вас і зникати, як тільки надходять – і одразу зникати, бо всі істоти у світі так реагують, коли їх виберуть для нападу. Навіть напівголодна ворона не залишиться на місці під постійним обстрілом».
Цитата з редакційної статті газети «Times» від 17 березня 1894 року, в якій вони передбачили за десятки років появу великих офшорів та втечу капіталу або оптимізацію податків.
Саме високі податкові ставки на робочу силу в ЄС та США, зробили шалений вклад у створення аутсорсингових компаній (для переносу своєї робочої сили) та втечу фабрик в інші країни. Якби не 40% (умовно) ставка на ЗП та маса інших витрат, ми б не мали свого мізерного ІТ сектору.
Абсурд цієї історії в тому, що 3% ВВП присвячується більше претензій в несплаті податків ніж олігархату, який володіє 80% ВВП та законно за копійки приватизував і знищив економіку держави.
Висновок. На фоні, цього треба дякувати соціалістам в ЄС, за те, що вони стимулюють все більше компаній шукати оптимізацію податків, тим самим збільшуючи попит на нашу робочу силу (сьогодні саме вона є основою середнього класу).
Трішки про саме українське ІТ. На жаль, але ІТ спільнота здебільшого відверто лівацька, бо скоріш за все не розуміє причин, свого успіху/появи. Тому, вони як правило підтримують ЗМІ/політичні сили, які потім будуть агітувати за 50% податки та як наслідок втечу аутсорсу в більш вигідніші юрисдикції (де чиновники мають мізки).
Україна, як типова країна без стратегії, замість того, щоб користуватися тією ситуацією, яку генерує примітивний євросоціалізм, просто ігнорує свої можливості та стимулює своїх ліваків.
P.S.: Зазначу, що, звісно ЄС не помічає наш “офшор” лише до певного моменту, тому без чіткої стратегії, ми як завжди втратимо ті можливості, які перед нами відкриваються.
Джерело: телеграм-канал Конкретика.