Японский Бекхем, який залишив футбол у 29 років та ні про що не шкодує

Сьогодні європейський ринок штурмує нове покоління японських футболістів. Однією з головних зірок минулого літа став Такефуса Кубо, якого підписав Реал. А в Барселону перебрався його співвітчизник Хірокі Абе. Італійська Болонья не пошкодувала 9 мільйонів за захисника Такехіро Томіясу, а ПСВ виклав 7,5 мільйона за вінгера Рітса Доана. Всім цим футболістам від 18 до 21 року – і вони виросли на грі Хідетоши Накати, пише UA-Футбол.

Так, вболівальники зі стажем ще пам’ятають Накату на полі, а на ділі вже виросло ціле покоління, для якого Хідетоши – кумир і ікона дитинства.

На стику століть популярність футболіста в “Країні сонця, що сходить” була порівнянна з популярністю Девіда Бекхема в Європі, як раз за часів його піку. Спочатку Рома, а потім і Парма витрачали на японця божевільні на ті часи суми (25 і 33 мільйони доларів відповідно). У складі римлян він став чемпіоном Італії, тричі включався в список претендентів на Золотий м’яч, а в 2004-му увійшов до ФІФА 100 – списку кращих футболістів в історії за версією легендарного Пеле.

Як не парадоксально, але футбол набрид Накаті швидше, ніж Наката футболу. Після оренди в англійський Болтон в 2006-му році 29-річний футболіст раптово оголосив про закінчення кар’єри. Як зізнається сам Хідетоши, у нього були варіанти продовження кар’єри, але він усвідомив, що змушує себе грати і це більш не приносить йому задоволення.

Зароблених за кар’єру грошей японцеві вистачало, щоб наступні кілька років він просто подорожував по світу в пошуках нової пристрасті. У підсумку, доля привела його на батьківщину.

Я покинув Японію в ранньому віці і кожен раз, коли мене запитували про мою країну, мені було важко відповісти, – говорив Наката в інтерв’ю CNN.

Тому екс-футболіст поглибився у вивчення своєї країни, аж до найдальших і непримітних куточків. Хідетоши відвідав всі 47 японських префектур, вивчаючи культуру і традиції кожного регіону, випустивши в результаті серію документальних фільмів. А ще в процесі вивчення своєї батьківщини він закохався в саке.

До нового захоплення Наката також поставився з усією відповідальністю. Він побував більш ніж на двох сотнях винокурень по всій країні, вникаючи в усі тонкощі виготовлення цього напою, а також в його багату історію. І саме в саке Хидетоши побачив той міст, яким він зможе поєднати японську і європейську культури.

У 2013-му році Наката презентував власну марку саке під назвою N. Для виробництва свого напою колишній спортсмен вибрав винокурню Такагі Сузо в провінції Ямагата. План був максимально простим: в рік буде випускатися не більше 1000 пляшок, які будуть поширяться по десятку країн за ціною від 2000 до 3000 доларів за пляшку. Хідетоши впевнений, що у саке відмінний потенціал на європейському ринку – просто людям потрібно більше дізнатися про цей чудовий напій.

Спеціально для цього Наката навіть створив спеціальний додаток на кшталт Вікіпедії по світу саке, де люди зможуть дізнатися все необхідне по будь-якому з 6000 сортів напою.

У минулому році японець уклав договір з компанією Nestle на виробництво саке з ароматом Kit Kat. Інтерес світових брендів до N був сприйнятий як однозначний успіх. Спеціально заради цього напою навіть був відкритий магазин в Токіо.

Крім своєї любові до саке, Наката відомий як ікона стилю. Він з’являвся на обкладинках GQ, Esquire і інших популярних видань. Також він відомий тим, що принципово не користується смартфонами, вважаючи, що вони “отупляють” людей. Про відхід з футболу Хидетоши не пошкодував ні дня.

Я ніколи не був фанатом футболу, не дивився ігри по телевізору, не зберігав записи і таке інше, – якось зізнався Наката ще коли був футболістом.

Зараз же у нього просто немає ні часу, ні бажання стежити за тим, що відбувається в світі футболу.