Кожного разу на співбесіді тебе кидає то в жар, то в холод від переживань? Ти не один такий.
Розумові, фізичні та емоційні витрати енергії від сильного стресу виснажують кожного. В той же час легке хвилювання має позитивний вплив. Невеликий стрес допомагає концентруватись та показати себе з найкращого боку в такий відповідальний момент.
Безліч питань, з якими люди не стикаються в повсякденному житті, можуть збентежити та вивести зі стану рівноваги.
Але навіть і без дивних питань, стрес під час напруженої і важливої співбесіди може загнати в ступор: в голові порожньо, забуваєш слова і червонієш від сорому. Що з цим робити?
- Випий води, переведи дух і заспокойся.
Абсолютно нормально, навіть у відповідь на просте запитання, сказати: «Можу я трохи подумати?», «Ви маєте на увазі …» або «Не могли б ви перефразувати питання?» - Віднови спокій та впевненість.
Згадай, що ця співбесіда не тільки для тебе, але і для компанії. Це переговори. Дізнайся, чи дійсно ця робота і компанія відповідають твоїм очікуванням. - Найкращий захист від стресу під час співбесіди – це напад.
Звісно, не фізичний:) Подумай заздалегідь, що обов’язково потрібно сказати навіть якщо про це не запитають. Звичайно, необхідно підготувати відповіді на стандартні питання про переваги, професійні якості, зони росту та можливості розвитку в конкретній компанії. Роботу можна і не отримати, але при цьому буде впевненість, що зроблено все можливе. Зберігай спокій і відмінно тримайся під час співбесіди. - Вдягай зручний одяг і взуття, які дозволять вам комфортно себе почувати і не завадять зосередитися на головному.
Не забувай: стрес під час співбесіди – це не тільки нормально. Стрес необхідний! До стресової ситуації потрібно готуватись, працювати над собою. Підготуй завчасно презентацію своїх професійних навичок і відповіді на складні запитання. Направляй стрес у потрібне русло і отримаєш бажану роботу!
Джерело: Освітня асамблея