«Військова присутність США в Польщі грає на нервах Росії»

За словами речника-координатора спецслужб, війська США у Польщі виконують ключову роль у захисті Заходу і стримуванні російських ворожих дій

Американська військова присутність у Польщі виконує ключову роль у захисті Заходу від ворожих дій Кремля, а агресія російської пропаганди показує, що сильний східний фланг є необхідністю для НАТО. Про це на порталі Military.com написав речник міністра-координатора спецслужб Польщі Станіслав Жарин, передає Польське радіо.

«Зміщення зони стратегічної оборони НАТО на сході в бік Польщі підриває оперативні можливості Росії в Європі і робить Центральну та Східну Європу менш сприйнятливою до впливу Кремля», – зазначив речник міністра-координатора спецслужб і обговорив приклади російської та білоруської пропаганди проти Польщі, США та НАТО.

Для Жарина очевидно, що військова присутність на східному фланзі НАТО є суто оборонною і вона нікому не загрожує. «Москва і Мінськ це прекрасно усвідомлюють, але вони не відмовляться від наступу інформаційної війни. Для них це гра за високу ставку», – додав він.

Після підписання угоди про посилене оборонне співробітництво між Польщею та США у серпні 2020 року Кремль та Мінськ подвоїли свої пропагандистські зусилля як проти обох союзників, так і проти НАТО. «Їхнім наміром було і надалі залишається повторювання, як мантри, що Захід є агресором, який представляє загрозу для росіян і білорусів. Ми знаємо, що це очевидна нісенітниця», – вважає автор.

Угода збільшує ротаційну присутність США в Польщі з нинішніх 4,5 тисяч до 5,5 тис солдатів, включаючи передове командування 5-го армійського корпусу США у Польщі на 200 осіб. Однак, як підкреслив Жарин, окрім встановлення практичних аспектів військової співпраці, метою угоди є стримування потенційного агресора та гарантування безпеки НАТО.

«Усі ці зусилля спрямовані на суттєве підвищення обороноздатності Альянсу в регіоні. Однак те, що ми вважаємо „нарощуванням оборонного потенціалу”, російською та білоруською пропагандою завжди буде називатися „розвитком військового потенціалу”», – пояснює директор департаменту національної безпеки у Канцелярії прем’єр-міністра Польщі.

Наклепницька кампанія проти зміцнення східного флангу НАТО «ніколи не закінчиться», пише Жарин. Однак вона часто посилюється у відповідь на такі події, як спільні навчання союзних сил або збільшення їхньої кількості.

Інформаційна війна набуває різних форм. Іноді провідні російські чи білоруські чиновники попереджають про спровоковану НАТО війну, але найчастіше це просто поширення фейкових новин, спрямованих на наклепи на солдатів Альянсу, дислокованих у Польщі, продовжує він.

Жарин наводить приклади, коли російські або проросійські ЗМІ, включаючи польські, неодноразово звинувачували американські війська у розповсюдженні COVID-19 у селах та містах поблизу військових полігонів, зображали їх як «окупаційні сили» або припускали, що – як у випадку нещодавніх навчань військових TUMAK-20 – між польськими та американськими солдатами трапилася пияцька бійка.

«Кремль зробить все, що в його силах, щоб витіснити американські війська з Польщі. Інтенсивність і рівень агресії в російській пропаганді показує, що підтримка сильного східного флангу є необхідністю для всього НАТО. Присутність Америки на польській землі відіграє ключову роль у захисті Заходу від ворожих дій Кремля», – робить висновок Жарин.