Ексміністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський переконаний у підтримці новою владою США ініціативи Трьох морів
Польський євродепутат від партії Право і справедливість Вітольд Ващиковський сказав, що Польщу та Сполучені Штати об’єднують численні програми зі збройної, енергетичної співпраці, вигідні обом країнам, а також геополітичні устрої, передає Польське радіо.
В етері Польського радіо екс-міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський нагадав, що ці угоди вкладали з американською державою і вони чинні також нині, коли президентом США став демократ Джо Байден. Політик висловив радість, що у Сполучених Штатах завершується перехідний період, що дестабілізував державу, «важливу для нашої цивілізації, для нашого трансатлантичного устрою».
Водночас Вітольд Ващиковський висловив думку, що «можливо атмосфера польсько-американських перемовин дещо зміниться», але головні питання залишаться незмінними. Євродепутат звернув увагу, що Польщу та США об’єднують спільний погляд на Росію, Європу, зокрема нашу її частину. Він нагадав, що весь американський Конгрес підтримав концепцію Трьох морів. Він додав, що сподівається подальшої співпраці США із державами Тримор’я. Вітольд Ващиковський, який є головою Групи друзів Тримор’я у фракції Європейських консерваторів та реформістів у Європейському парламенті, наголосив, що цю ініціатива є «оплотом, що захищає всю Європу від російського імперіалізму».
Ващиковський нагадав, що за каденції Барака Обами демократичні політики цікавилися ініціативою Трьох морів. «Я пригадую, що дуже сильно питанням Тримор’я був зацікавлений демократичний аналітичний центр Atlantic Council, який був дуже зацікавлений питанням газової енергетики. Американці підтримують це і підтримують розширення термінали скрапленого газу в нашій частині Європи», – зазначив Вітольд Ващиковський.
Євродепутат нагадав, що Сполучені Штати задіялися теж у цю ініціативу фінансово. У грудні Банк розвитку США (DFC) затвердив 300 млн доларів підтримки для Фонду Трьох морів. Ці кошти мають допомогти країнам Центральної та Східної Європи зміцнити свою енергетичну безпеку. Ващиковський висловив оптимізм щодо продовження цієї американської підтримки.
За словами польського євродепутата, у польсько-американських відносинах не потрібно нічого відновлювати, «слід їх лиш підтримувати, зміцнювати та розширювати». На думку Ващиковського, ті європейські країни, які очікують зміни міжнародної політики США, можуть розчаруватися. Він звернув увагу, що також американські демократи не підтримують рішення ЄС про співпрацю з Китаєм, виступають проти Nord Stream 2 і є проти пом’якшення політики щодо Росії.